„Bohužel jako v roce 2020, tak i v loňském roce všechny i nás zastihla vzniklá pandemie nemoci COVID19. Díky mnoha opatřením jsme nemohli uskutečnit naše tradiční akce a větší část našich událostí byly ve znamení dezinfekce a boje s virem. I když naše členy nemoc a s ní spojená karanténa také zastihla, tak naše akceschopnost nebyla ohrožena a vždy jsme byli připraveni pomoc našim občanům celých 365 dní loňského roku. Naše zásahová činnost byla opět pestrá, náročná a bohužel i tragická,“ hodnotí uplynulý rok hasiči. 

Několik zajímavostí z naší zásahové činnosti za loňský rok celkem naše jednotka zasahovala u 72 události a 19 činností pro město (tzv. ZOČ)

- s činností spojenou s pandemii Covid-19 jsme zaznamenali 52událostí (jednalo se převážně o dezinfekci venkovních a vnitřních prostorů, odvoz dezinfekce pro město)

- dezinfekci vybraných částí města v pravidelných intervalech prováděla 2 členná skupina s postřikovači (jednalo se o nádraží hromadné dopravy, tlačítka semaforů, vstupy do škol a penzionů pro seniory)

- průměrný čas výjezdu naší jednotky je 05:25 min. (jako JPO III/1máme ze zákona na výjezd 10 min.)

- nejdelší náš zásah trval 18 hodin (jednalo se o pátrací akci po pohřešované holčičce v okolí Čerchova)

- nejnáročnější a bohužel i nejtragičtější byl zásah u srážky dvou vlaků v obci Milavče (na místo události jsme vyjeli po 4 minutách od vyhlášení s veškerou naší technikou

Nejvíce taktická událost byla při spolupráci se ZZS Pk v Domažlické nemocnici, kde jsme po dobu 4 měsíců pomáhali se zajištěním dekontaminačního stanoviště pro vozidla ZZS (zapůjčením techniky pro zázemí stanoviště, doprava a odvoz vody na stanoviště).

Za příspěvek moc děkujeme Martinu Jurčovi.