U každé z možností bylo v závorce uvedené písmenko a ze správných odpovědí si pak děti poskládaly heslo. To pak stačilo říct u výdejního okénka Rýzmberské hradní hospůdky a ochotná obsluha jim předala zaslouženou odměnu. Pokud si někdo nemohl nebo nechtěl ceny vyzvednout v otevírací době hospůdky, bylo možné také zadat výsledné slovíčko na webu PS Safír. Slovem „muchomůrka“ se odemkla fotonápověda k pokladu, který byl ukrytý v uzavíratelném boxu pod hradním mostem. Této možnosti ale využilo jen 26 dětí, což je jen malá část z celkového počtu 195 soutěžících.

Hrát bylo možné už od soboty 24. října, takže se rodiny s dětmi příliš nepotkávaly a nebyl tedy problém dodržovat aktuální vládní opatření.

Všichni si také pochvalovali pěknou procházku podzimní krajinou a zvláště o prvním herním víkendu také slunečné počasí. Velké díky za podporu patří městu Kdyně – s jeho pomocí bylo možné hru připravit a nakoupit ceny pro děti. Děkujeme!

Další výzva pro děti

V listopadu pak na soutěž navázaly online Výzvy skřítka Všeználka, které mohou děti plnit z pohodlí svých domovů. Tento měsíc mají za úkol vyfotit výzdobu svého pokojíčku, vydlabanou dýni, nakresleného kamaráda pro veverku Rozárku a vlastnoručně udělaný výrobek z podzimních přírodnin.

Všechny fotky je možné vkládat přímo pod plakátek na Facebooku PS Safír Kdyně, nebo na Instagramu pod hashtagem #vseznalkovavyzva. Skřítek Všeználek pak vybere ty nejlepší a odmění je pěknou cenou.

Na období kolem Vánoc se aktuálně připravuje ještě jedna venkovní bezkontaktní hra, ale už teď se všichni vedoucí z PS Safír těší, až se vše zase vrátí do starých kolejí a opět začnou fungovat pravidelné oddíly a společné akce pro veřejnost.

Pavla Hrubá, PS Safír Kdyně