Spolupráce byla ztížena dodržováním všech hygienických nařízení a odehrávala se převážně na úrovni videosetkání, domácí tvorby žáků řízené přes internet a později i konzultace formou „jeden učitel - jeden žák“. I přes tyto komplikace se ale projekt povedl.

Čeští žáci pracovali na zaplnění tří boxů, dva vytvářeli žáci v Bavorsku a další dva byly vytvořeny společně. Do tohoto zajímavého projektu se zapojili žáci manželů Šlechtových: Josef Špaček, Victoria Fainová, Sofie Levičková, Jan Johánek, Romana Kučerová, Viktorie Dufková, Sabina Štechová a Julie Zahořová.

Je zajímavé, jak se při tvorbě boxů uplatnily postoje, nálady i hodnoty žáků, které dnes preferují. Součástí každého boxu je i zvuková stopa, která výtvarnou část doplňuje zvuky, hudbou i komentářem. Každý návštěvník si bude moci zvukovou nahrávku poslechnout pomocí sluchátek.

Boxy jsou v současné době už v Německu. Expozice domažlické školy bude součástí výstavy bavorských uměleckých škol, jejíž neveřejná, on-line vernisáž, se konala v sobotu 8. května. Pokud to tedy hygienická situace dovolí, rádi bychom výstavu i s našimi žáky navštívili osobně. Zájemci ji mohu zhlédnout až do 7. června ve Stadtgalerie zur Alten Feuerwache v Ambergu.

Vlastimil Konrády