Po dvouleté odmlce, zaviněné covidem, se na startu sešli vyznavači pěší i cykloturistiky. „Počasí nám přálo, až na vítr, který nad lhoteckými kopci fičel, jako by chtěl účastníky popohnat do cíle, kde se konal závěrečný program. Pochodu se zúčastnilo 769 lidí, což je velice slušný průměr. Pěší trasy, které měřily 8, 15, a 20 kilometrů prošlo 618 pochodníků. Na cyklo trasy 20 a 50 km vyjelo 97 cyklistů a dalších 54 příznivců této akce dorazilo do zahrádkářského areálu „Lomeček“ v Německé hoře (Chlumek),“ popisuje průběh akce Milan Zajíc. 

Tam návštěvníky čekalo občerstvení a také muzika, o kterou se postarala kapela Český revival - Pavel Justich. Pan Justich vyhrával muziku 60 – 90 let, hrál na přání a potěšil všechny přítomné. Poté jej střídal jeho syn, který, jak u mladších zvykem, trochu přitvrdil.

Zajímavostí pochodu byl výkon pana Jaroslava Koutníka ze Zahořan. Pan inženýr nejprve obešel nejdelší dvaceti kilometrovou trasu, v cíli se otočil, došel znovu na start a dal si ještě osmi kilometrovou trasu. Přitom ještě pohodlně dvakrát stihl navštívit občerstvovací stanici na Orlovici k doplnění tekutin. Všichni kteří jeli na kole padesátku, mohou směle říci, že jejich kondice je rovněž v naprostém pořádku. Za zmínku stojí rovněž účast turistů z Přeštic, kterých tentokráte přijelo 37 a tento pochod je pevně zapsán v jejich turistickém kalendáři. Potěšením je také účast nových příznivců, kteří Chodskou bůtu absolvovali poprvé a „u nás“ se jim líbilo.

V cíli pochodu byli odměněni keramickou botičkou, která je symbolem pochodu, nejstarší žena a nejstarší muž. Nejstarší ženou byla paní Růžena Benešová z Přeštic (u ženy se věk neprozrazuje). Nejstarším mužem se již poněkolikáté stal pan Václav Šváb, z Plzně, ročník 1933. Oběma předal botičku předseda spolku zahrádkářů Miroslav Bayer. Dále zahrádkářský svaz ocenil keramickou botičkou své členy a pořadatele.

Eva Moravcová – u příležitosti významného životního jubilea.

Paní Moravcová je dlouholetou členkou zahrádkářského spolku a patří do neúnavné party pořadatelů tohoto pochodu. Mnozí ji znají i jiných zahrádkářských akcí, jako je setkávání lidových umělců, kde doprovázena svojí kytarou, mnohokrát potěšila publikum. Také napsala celou řadu básní, především pro děti, kterých výchova se stala jejím celoživotním povoláním. Svoji profesní kariéru zakončila , jako ředitelka místní mateřské školy.

František Šleis – u příležitosti životního jubilea.

Pan Šleis oslavil šedesátiny v době covidové. František je rovněž pořadatelem Chodské bůty a stál přímo u jejího zrodu. Je rovněž aktivním členem zahrádkářského spolku a téměř na žádné akci nechybí. Přejeme hodně zdraví, a Fanouši - aby vždycky „Zdrávi došli!“

Antonín Pesl – u příležitosti 35. ročníku pochodu.

Pan Pesl je dlouholetým členem zahrádkářů a dlouhá léta ( 17 let) stál v čele spolku, jako jeho předseda. Pan Pesl je aktivním pěstitelem zeleniny a ovoce. Zahrádkářský sousedům pomáhá s roubováním stromů, ale i dobrou radou, je pravidelným účastníkem zahrádkářských výstav. Antoníne, přejeme rovněž pevné zdraví a především spokojené zákazníky při prodeji Bio zeleniny.

Miroslav Bayer – u příležitosti životního jubilea.

Pan Bayer zastává od roku 2006 funkci předsedy spolku, je jeho hybnou pákou a obětavým dříčem na všech frontách zahrádkářského dění v Chodské Lhotě. Míro, přejeme pevné zdraví a vydrž to s námi alespoň do té sedmdesátky!Keramickou botičku, symbol pochodu předala jednatelka spolku paní Vendula Jägerová.

Zahrádkáři děkují všem za účast a těší se na další ročník, který se bude konat 20. května 2023. 

Za příspěvek děkujeme Milanu Zajícovi.