Taky jste pořádali v obci masopust? Pošlete nám fotky, videa a krátký text na websluzba.zapad@denik.cz nebo přes formulář rubriky Čtenář reportér. Rádi vaše příspěvky zveřejníme.

Na první pohled upoutal pozornost všech přítomných spolek seriózních, který se zhostil role krotitele alkoholu. V bílých oblečcích pak propagovali suchý únor, zdarma měřili promile a na základě výsledků měření vyhlásili alkoholu stop. V průvodu nechyběli rybáři, řezník, zdatní senioři, klauni, ale také celá řada menších či větších zvířat, motýli, včely, brouci, myšák a lišák. Obecní náves navštívily také pohádkové bytosti, jako např. Krakonoš, Mach a Šebestová a vodníci. K vidění byl také nevidomý v doprovodu asistenčního psa a kapitán Morgan s coca colou. Dvě kartářky vykládaly karty a věštily budoucnost. Piráti a kovbojové také nesmí na masopustu chybět. O hudební doprovod se pak postaral Roman alias vodní víla s kytarou a harmonikář Pepa. Muzikanti usměrňovali rychlost průvodu. V každém domě pak bylo připraveno pohoštění.

Po zhruba 4hodinovém putování obcí průvod dorazil s vozíkem plným proviantu zpátky do klubovny. Zde proběhlo odmaskování a zábava pokračovala. Hrálo se, zpívalo, tancovalo, jedlo a pilo a všem bylo dobře.

Obec Křenovy