Masopustní průvod Klenčím & akce na pomoc koňskému útulku“

konaný v sobotu 22. 2. 2020

Sraz masek v hospůdce U Psůtků od 11h., kde bude v salonku možné zakoupit masky, převléct a připravit se. Úderem 14h. pak odtud vyjde průvod masek v čele s kapelou Sedmihorka po kopci (kudy vedla stará císařská poštovní cesta) až k parkovišti u továrny nad Klenčí. Poté půjde průvod v čele s povozem vezoucí živého Masopusta. Za nimi poveze v kočárku Masopustova žena, resp. vdova jejich synka – malého Masopusta. Předvojem jim budou jezdci na koních z miřkovského útulku pro týrané koně „S.O.S. Život pro koně“. Následovat bude povoz - veterán Dodge WC62 - se soudkem chodovarské třináctky. Za zvuků hudby a zpěvu projde průvod po hlavní silnici celým Klenčím až k vlakovému nádraží. Na prostranství mezi nádražím a restaurací U nádraží pronese v roli soudce známý herec a moderátor Petr Jančařík z přistaveného valníku masopustní řeč směřovanou k malému Masopustovi, v níž se zmíní o špatnostech, kterých se jeho táta za uplynulý rok dopustil. Následně bude Masopust sťat katem. Po skončení popravy, potvrzení řezníka a čerta o neživotě Masopustově se přítomní přesunou do sálu kulturního domu, kde od cca 16h. proběhne Masopustův pohřeb a po něm pak začne Masopustní zábava, s bohatou tombolou, se vstupem pro všechny zdarma!!!

* Na zastávkách (na parkovišti u továrny, před hospůdkou U Psůtků na náměstí před Vinotékou Pod muzeem) bude připraveno občerstvení.

* Akce bude opět pojednána i jako pomoc miřkovskému útulku pro týrané koně "S.O.S. - Život pro koně". Při průvodu bude probíhat sbírka do kasiček a výtěžek bude předán představitelům útulku, kteří se akce též zúčastní. * Trasa průvodu povede jako každoročně přes celé Klenčí a bude dlouhá 2000 metrů. Tradiční masopustní průvody se konaly v Klenčí do roku 1958, a pak byly obnoveny jen recesistické v letech 1971 až 1973.

V roce 2008 rok jsme obnovili tuto tradici po dlouhých 35, resp. 50 letech.

Jak vypadal masopust loni  se můžete podívat zde: 

#youtube|mnjzOVw5IXM|101s#

Autor: Jiří Anderle