Nultý ročník závodů psích spřežení se bude konat ve dnech 9.-10. dubna v bývalém vojenském prostoru ve Stříbře. 

Dvoudenní program bude náročný, ale zato opravdu pestrý. Na technicky těžkou 4,8 km dlouhou trať vedoucí zejména po lesních cestách v sobotu ráno postupně vyrazí psí spřežení rozdělená do různých kategorií (kolo, koloběžka, káry a běh se psem). A protože láska k mushingu se v rodině většinou dědí, následovat budou závody, kdy se na tříkilometrové trati předvedou především potomci závodníků. Zvládnout psa natěšeného na závod bývá zpravidla těžké i pro zkušeného borce, takže u tohoto závodu je povolen doprovod a výpomoc dospělého člověka. 

Dále je připraven doprovodný program v podobě závodů jízdy na koloběžce nebo na kole, obojí bez psa. Koloběžkaři musí absolvovat 4,8 km dlouhý okruh, cyklisté pak dvojnásobek. I přesto, že tyto kategorie jsou brány spíše jako srandamač, vítězové si odnesou drobnou odměnu. Již nyní je zřejmé, že diváci uvidí ve všech závodech opravdu široké pole závodníků ať už z amatérské nebo profesionální sféry. Nudit se rozhodně nebudou ani nejmenší. I na ně pořadatelé mysleli a na pozdější odpoledne připravili zábavnou stezku s rozmanitými úkoly, po jejichž splnění si domů na památku odnesou upomínkové předměty.

Druhý den bude patřit opět hlavnímu závodu psích spřežení. Diváci, kteří se nebudou moci zúčastnit sobotních akcí, tak budou mít další šanci přihlížet tomuto atraktivnímu sportovnímu zápolení. 

Organizátoři díky vlastním bohatým zkušenostem, jaké má ředitel závodu Rostislav Job, který se v současné době se svými psími svěřenci připravuje na závody do Norska, ale i další z pořadatelského týmu Lukáš Pubrdle, chtějí přiblížit sportovní odvětví, které ve světě začíná být stále divácky sledovanější a rok od roku se těší větší oblibě. 

Velké díky patří Městu Stříbru, Lesům ČR a ostatním sponzorům, kteří se rozhodli nás podpořit. Bez nich bychom celou akci mohli jen těžko připravit. Nesmírně si vážíme jejich podpory,“ řekla Deníku jedna z organizátorek Lenka Žižková.

Za příspěvek děkujeme Monice Šavlové.