Jako knihovnice Místní knihovny Libkov, jsem byla oslovena organizátory sbírky o pomoc při letošním jubilejním 25. ročníku této veřejné sbírky. Po domluvě s představiteli obce, byly žluté kvítky prodávány na pevném prodejním místě v místní knihovně ve středu 29. září a na obecním úřadu ve čtvrtek 30. září v odpoledních hodinách.

Celkem bylo zájemcům prodáno 25 kytiček. Příspěvky ve výší 650 korun vybrané do zapečetěného peněžního vaku byly po ukončení sbírky odeslány prostřednictvím České pošty na sbírkový účet Českého dne proti rakovině.

Za organizátory sbírky bych chtěla poděkovat všem, kteří přispěli na podporu lidem s onkologickým onemocněním a samozřejmě také starostce a místostarostce obce, které umožnily prodej kytiček v budově obecního úřadu.

Dále je také možno přispět na dálku a to posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777 můžete kdykoliv koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, LPR Praha obdrží 29 / 59 / 89 Kč. Více o DMS na www.darcovskasms.cz.

Milada Černá, knihovnice