Závody byly rozděleny na lehčí horní trať a dolní trať s těžší slalomovou dráhou. Pro velký zájem závodníků nemohl jeden závodník startovatna obou tratích, ale musel si vybrat pro závod jen jednu. Za Horšovský Týn se rozjeli závodníci Vláďa Bouda, Tomáš Kliment, Matěj Kvasnička, Markéta a Eliška Hojdovy. Dařilo se. V mrazivém počasí se do vody příliš nechtělo, ale stálo to za to.

Do lehčí horní trati se pustil Tomáš Kliment v kategorii C1M a po oba dva dny skončil na krásném 5. místě jako žák starší. Vláďa Bouda si tuto trať sjel v kategorii K1M a umístil se na 13. v sobotu a 14. místě v neděli. Jeho velké plus je, že si zde vyzkoušel naostro eskymácký obrat, který v zimní sezoně poctivě trénoval v bazénech. A tento obrat zvládl na jedničku.

Dolní těžší závodní trať jely sestry Hojdovy Eliška a Markéta a přidal se k nim Matěj Kvasnička, všichni v kategorii K1.Eliška v sobotu zajela celkové 18. místo a 5. místo v kategorii dorostenka starší. V neděli se umístila na 16. místě a 6.místě v kategorii dorostenka starší. Markétě se vedlo o poznání lépe. Ze sobotního celkového 13. místa a 5. místav kategorii dorostenka mladší se v neděli posunula na celkové 6. místo a 3. místo v kategorii dorostenka mladší.

Horšovskotýnští vodáci zahájili sezonu na prvních jarních soutěžích medailí a celkovou dobrou formou. Díky finančnípodpoře města Horšovský Týn a Plzeňského kraje můžeme kvalitně trénovat a pak prodávat výsledky tréninků nazávodech. Za podporu děkujeme.

Tým vodáků Horšovského Týna