Ráda bych vám představila recept, který mi už před lety poslala moje kamarádka z Německa. Jsou to ovesné sušenky s madlemi. Když jsem je asi před dvaceti lety dělala poprvé, bylo to právě před Vánoci, nicméně sušenky se ujaly natolik, že je peču několikrát do roka.

Sušenky jsou podle mého zdravou a vhodnou alternativou pro ty, kteří rádi mlsají, ale chtějí si držet štíhlou linii, což je kolem Vánoc poměrně náročné. U tohoto receptu skutečně víte, co jíte.

Suroviny:

1 hrnek ovesných vloček
1 hrnek hladké mouky (klasické nebo špaldové)
½ hrnku třtinového cukru
100 g nasekaných mandlí
1 lžíce karobu
špetka skořice
130 g másla nebo 110 g olivového oleje
3 lžíce medu
1 a ½ lžičky jedlé sody rozmíchané ve dvou lžících horké vody
různá semínka – slunečnicová, konopná či lněná

Nejprve si smícháme „suché“ suroviny. Tedy mouku, vločky, cukr, mandle, karob (místo kterého můžete dát i kakao, stejně tak ho klidně můžete vynechat), skořici a případně nějaká další semínka. U nás jsou v oblibě loupaná konopná semínka z obchodu se zdravou výživou.

V dalším kroku rozehřejeme máslo (nebo zahřejeme olivový olej) a do něj rozpustíme tři lžíce medu. K této směsi přilijeme jedlou sodu rozpuštěnou ve vodě a mícháme. Směs se po chvilce míchání spojí a my ji vlijeme do suchých surovin a dál mícháme. Ze vzniklé hmoty poté tvoříme na plech malé hromádky. Mně jich na jeden plech vyjde 25 a celkem mám dva plechy, tudíž upeču 50 sušenek.

Sušenky pečeme na 150 stupňů Celsia v troubě. V horkovzdušné máte hotovo asi za 12 minut, v obyčejné je to asi o pět minut déle.

Marie Tomášová