Děti byly rozděleny do pěti družin Hobitů, Elfů, Trpaslíků, Rytířů Rohanu a Entů. Hned první den Bilbo oslavil své narozeniny, při kterých použil prsten moci, který jej udělal neviditelným. Při tom prsten ztratil a úkolem dětí bylo vydat se hned druhý den na dobrodružnou výpravu a prsten zpět najít. To se všem družinám podařilo a musely jej až do konce tábora opatrovat. V průběhu tábora děti mimo jiné absolvovaly plavbu po velké řece Anduině při které stavěly vory, na kterých převážely oheň a soutěžily na raftech. Uskutečnila se i Bitva pěti armád v podobě turnaje ve florbalu a dalších sportovních stanovištích. Nechyběla ani návštěva lesa Lothórien, kde došlo k výuce ohňů, uzlů, morseovky a lezení po lanové lávce. Děti zaujala i jízda Rohanských rytířů, při které si vyrobily vlastní koně, na kterých svedly bitvu o Helmův žleb.

Zdroj: PS Čtyřlístek

V průběhu tábora se uskutečnil i bivak, diskotéky, pozorování zvěře dalekohledem, noční hry a na závěr i táborový oheň. Do táborového ohně všechny družiny vhodily prsteny, které celý tábor opatrovaly. Mocný oheň prsteny navždy zničil a v tu chvíli se nad táborem rozzářil ohňostroj.

Poslední den se uskutečnil slavnostní nástup všech účastníků, na kterém byl hlavní vedoucí Martin jako Aragorn pasován na krále Středozemě. Při nástupu byly odměněny všechny družiny, hlavně vítězní Hobiti. Dále byly odměněny vítězové jednotlivých věkových kategorií – Oliver Mrkonja, Adam Pangrác, Martin Široký, Eva Haluzová, Ester Lorencová, Veronika Rýdlová a další, kteří se umístili na 2. a 3. místě.

Ceny předal místostarosta Domažlic Ing. Radek Wiesner. Při tomto nástupu byli oceněni i nejlepší dlouhodobí pionýrští pracovníci u příležitosti 30. výročí znovuobnovení činnosti Pionýra.

Zdroj: PS Čtyřlístek

Fotografie z celého tábora si můžete prohlédnout na webových stránkách pionýrské skupiny: www.psctyrlistek.cz.

Jan Pangrác