Zapomenuté klíčky v zapalování připravily Pavla Kellnera z Domažlic o jeho červený Peugeot 205. V neděli večer ho na chvilku nechal na parkovišti u prodejny Plus v Domažlicích a tam auto ukradl zatím neznámý zloděj.

„Chtěl jsem jen koupit pomeranče. Ve spěchu jsem vyběhl z auta a nechal v zapalování klíčky,“ řekl Kellner. „Bylo kolem osmé večer, těsně před ´zavíračkou´ a na parkovišti byla asi tři auta. Když jsem vyšel z obchodu, můj vůz byl pryč.“ Nešťastnému majiteli auta už jenom muž postávající u obchodu popsal asi 25letého mladíka, který měl údajně s někým přijet Škodou Favorit. „Prý ho pak viděl odjíždět v mém autě směrem na Klatovy,“ uvedl Kellner. Policisté dorazili k obchodu během pár minut a začali po autu pátrat. „Já jsem si půjčil vůz a do čtyř do rána peugeota hledal v okolí Domažlic, ale bohužel neúspěšně.“

Kellner nabízí případnému nálezci nebo tomu, kdo by mu sdělil informace vedoucí k nalezení auta v nepoškozeném stavu, desetitisícovou odměnu. „Peugeot měl SPZ 1 P 88234 a na zadním okně velkou samolepku s nápisem, myslím, že Pioneer. Bydlím v Domažlicích ve Školní ulici 169 a telefon na mne je 721 507 977,“ dodal Kellner. Krádeží aut na Domažlicku se nestává mnoho, o to neuvěřitelněji pak působí případ z 11. prosince 2007, kdy od autodílny v Poběžovicích zmizel také červený Peugeot 205.

„Majitel odstavil auto na příjezdové cestě u své dílny po sedmé ráno. Nechal klíčky v zapalování a odešel do dílny, kde pracoval. Po 20 minutách zaslechl startování a když vyběhl ven, spatřil, jak někdo odjíždí jeho vozem směrem na Zámělič,“ sdělila mluvčí domažlických policistů Jaroslava Roubalová.