Policejní zprávy ze dne 24. ledna 2008

Rudoltice (krádež prasete-objasnění případu)

V pondělí 21. ledna 2008 jsme Vás informovali o krádeži prasete z budovy vepřína u obce Rudoltice. Neznámý pachatel po vysazení ventilačního okna vnikl v neděli 20.1.2008 kolem druhé hodiny v noci do budovy vepřína a odcizil vepře o váze minimálně 50 kg. Policistům z obvodního oddělení policie ve Kdyni se podařilo případ objasnit. Z této krádeže je podezřelý 23 letý muž z Klatovska, který si včera na policejní služebně vyslechl podezření z trestného činu krádeže. Případ je dále realizován ve zkráceném přípravném řízení. Za krádež muži hrozí až dvě léta odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Starec (DN)

V době od 23. ledna 2008 23:00 hodin do 24. ledna 2008 7:30 hodin došlo k dopravní nehodě před domem č.p. 16 .v obci Starec. Neznámý řidič s neznámým vozidlem nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a při průjezdu ostré levotočivé zatáčky dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat a se svým vozidlem vjel mimo krajnici, kde poté narazil do živého plotu a následně oplocení a vrátek domu č.p. 16. Poté z místa dopravní nehody ujel. Alkohol nebyl na místě zjišťován. Bez zranění. Způsobené škody byly vyčísleny na 2 000 korun. Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a k ustanovení neznámého řidiče, aby se přihlásili na tel. čísle 974 331 207 nebo na lince 158.

Staňkov (DN)

Dne 24. ledna 2008 v 11:00 hodin jel 30 letý řidič s vozidlem Subaru Forester ve Staňkově u pošty po místní komunikaci. Při poryvu větru došlo k poražení nezajištěné stojící reklamní cedule "RESTAURACE", za pravou krajnicí, na kterou následně výše jmenovaný s vozidlem najel. Cedule se od zadního kola odmrštila na pravý bok vozidla, kde poškodila lak a promáčkla plech karoserie. Alkohol před jízdou vyloučen dechovou zkouškou. Bez zranění. Nehoda je dále v šetření policie.

Česká Kubice (DN)

Včera ve 12:00 hodin došlo k dopravní nehodě v obci Česká Kubice. 47 letý řidič nákladního vozidla DAF couval po silnici III. třídy a nacouval do vozidla FORD, které zastavilo za ním. Dechová zkouška na alkohol byla provedena přístrojem DRÄGER, její výsledek byl negativní. Ke zranění osob nedošlo. Škody byly vyčísleny na cca. 28 000 korun. Zpracovala: nprap. Vladislava Čejková