Stačil okamžik a Josef Ryška z Domažlic přišel o auto i o psa. V úterý ráno se cestou do práce přitom jen zastavil pro noviny. Je to již čtvrtý případ ukradeného automobilu na Domažlicku v letošním roce. Scénář krádeží je přitom podobný a velkou vinu na odcizení automobilu nesou sami majitelé.

„V Mánesově ulici jsem zastavil u novinového stánku. Bohužel jsem nezamkl, říkal jsem si, že to nemá smysl, a nechal klíčky v autě v zapalování. Nestačil jsem těch pět metrů ke stánku ani dojít a slyším startování a vidím, že mi s autem někdo odjíždí,“ popisoval zdrcený majitel Citröenu C3 pískové barvy se státní poznávací značkou 3 P 2 2 6 5 0.

„V autě jsem měl psa, fenku jezevčíka s dlouhou černou srstí. Jsme z toho s manželkou na mrtvici,“ dodal. Pětiletá fenka slyší na jméno Máša a na krku měla obojek s červeným šátkem a domažlickou psí známkou. „Měli jsme ji teprve půl roku, stejně jako auto. Nálezci nabízím odměnu,“ dodal Ryška s tím, že informace uvítá na telefonních číslech 732 802 459 nebo 379 724 420. Nešťastnému majiteli psa a auta ale svítá naděje, že se snad s oběma brzy shledá. „Už se našel Peugeot ukradený v neděli v Domažlicích u Plusu,“ informovala mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková.

„Zatím se našla všechna auta, ukradená v letošním roce, a to nejpozději za pár dní. Vypadá to, že se chtěl pachatel jen projet a když mu došel benzín, auto opustil.“ Lidé na Domažlicku byli dlouhá léta zvyklí na to, že se v našem regionu kradla spíše vozidla zahraničních turistů, která chtěli pachatelé dále prodat. „Moc mě to netěší, že se takhle krade, ale snad se mi to vyhne. Auto poctivě zamykám a ani v něm nenechávám nic, co by ´dráždilo´ zloděje,“ prohlásil Zbyněk Šána. V uvedených případech ale očividně nejde zloději nebo zlodějům o zisk. Nyní se policisté potýkají s někým, kdo si nevybírá podle značky, stáří ani hodnoty vozidla. Prostě jen využije příležitosti.