Domažlice 17. ledna

ze dne 16. ledna 2008

Domažlice (krádež peněženky)

Dne 13. ledna 2008 kolem jedné hodiny v noci došlo k odcizení volně odložené peněženky na maturitním plese v sále MKS Domažlice. V peněžence měla poškozená, 16 letá dívka ze severu Plzeňska, uloženou platební kartu, finanční hotovost a občanský průkaz. Škody byly vyčísleny na 1 700 korun. Policisté po pachateli pátrájí.

Horšovský Týn (DN-lehké zranění)

Ve středu 16. ledna 2008 v 02:53 hodin došlo k dopravní nehodě na silnici II. třídy č. 200 v obci Horšovský Týn. Nezjištěný řidič osobního automobilu Citroen Xantia, jedoucí ve směru od obce Horšov, vjel na přímém přehledném úseku komunikace na pravou krajnici a následně vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do mostku propusti v silničním příkopu. Dopravní nehodu neoznámil na policii a z místa odešel. Hmotné škody byly vyčísleny na 60 100 korun. Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a k ustanovení neznámého řidiče, aby se přihlásili na lince 158 nebo na tel. 974 331 255.

Železná - Bělá nad Radbuzou (havárie)

Na silnici II. třídy č. 197 mezi obcemi Železná - Bělá nad Radbuzou došlo včera v 08:40 hodin k havárii osobního vozidla FORD FIESTA. Jeho 26 letá řidička, jedoucí směrem od Železné na Bělou nad Radbuzou, si na zledovatělé vozovce nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a po průjezdu mírné pravotočivé zatáčky dostala smyk, který se jí nepodařilo vyrovnat a havarovala v levém silničním příkopu. Při nehodě utrpěla řidička lehké zranění se kterým byla ošetřena v nemocnici v Domažlicích a propuštěna do domácího léčení. Alkohol byl u řidičky dechovou zkouškou vyloučen. Způsobená škoda: 45 000 korun.

Domažlice (DN)

K další včerejší dopravní nehodě došlo kolem deváté hodiny ráno na parkovišti před supermarketem Plus v obci Domažlice. Nezjištěný řidič jedoucí s nezjištěným vozidlem poškodil zaparkované osobní vozidlo Fiat Tempra. Po té místo dopravní nehody opustil. Ke zranění osob nedošlo. Na osobním vozidle Fiat vznikla škoda cca 10 000 korun. Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a k ustanovení neznámého řidiče, aby se přihlásili na lince 158 nebo na tel. 974 331 255.

Koloveč (DN)

V obci Koloveč na silnici II. třídy došlo včera v 17:15 hodin ke srážce dvou osobních vozidel. 63 letý řidič vozidla Škoda Fabia, jedoucí po ulici Palackého, objížděl bez dostatečného bočního odstupu vozidlo Škoda Fabia, které zastavilo u pravého okraje vozovky, a o toto vozidlo bočně zachytil. Dechová zkouška na alkohol byla provedena přístrojem DRÄGER, její výsledek byl negativní. Ke zranění osob nedošlo. Škody byly vyčísleny na 25 000 korun. Zpracovala: nprap. Vladislava Čejková