Domažlice 16. ledna 2008

ze dne 15. ledna 2008

Hostouň, Perlák (vloupání do rekreačního objektu)

Neznámý pachatel se v době od 13. do 15. ledna 2008 po odšroubování okenice a rozbití skleněné výplně okna vloupal do rekreačního objektu, který je zhotoven ze železničního vagónu a přístavku, v lokalitě zv. Perlák vzdálené 1 km od obce Hostouň. Uvnitř objektu pachatel poškodil plynový krb a to tak, že v něm rozdělal oheň, rozbil dva talíře, zkonzumoval jedno balení brambůrků zn. Bohemia Chips a jednu vepřovou konzervu, upil z alkoholických nápojů Rum, Fernet Stock, červeného vína a rozbil dřevěnou židli s čalouněným sedákem. Dále odcizil 1 láhev Vodka Božkov, 0,25 litrovou láhev zv. placatku s pryžovým uzávěrem a státní vlajku ČR. Svým jednáním tak neznámý pachatel způsobil majiteli objektu škodu ve výši 2 500 korun. Kriminalističtí technici na místě zajistili maximální množství upotřebitelných stop. Po pachateli policie pátrá.

Domažlice (zahájení trestního stíhání)

Domažlická Služba kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání dvou mužů z Chebska ve věku 32 a 35 let pro trestný čin „Pytláctví“. Toho se obvinění dopustili dne 2. listopadu 2007 kolem osmé hodiny večer, kdy pytlačili ryby na pstruhových sádkách v obci Pivoň. Při této činnosti byli přistiženi oznamovatelem, po jehož příjezdu se jeden z nich snažil utéci a druhý se skrýval v travním porostu na břehu rybníka. Ozmanovatel na místo přivolal hlídku PČR OO Poběžovice. Policisté oba muže zajistili. Při bližším ohledání místa činu nalezli v místě úkrytu jednoho z mužů čeřeň na odlov ryb, černou cestovní tašku uvnitř s jutovým pytlem, pytláckou rybářskou udici a v travním porostu jednoho pstruha. Poblíž hráze v prostoru, kudy jeden z podezřelých utíkal byla nalezená druhá, stejná taška, ve které se nacházelo deset pstruhů duhových a jeden kapr. Oba muži se ke svému činu doznali. Trestní stíhání obviněných je dále vedeno na svobodě.

Horšovský Týn (DN)

Včera ve 13:45 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce silnice I. třídy č. 26 a místní komunikace ulice Husovo náměstí v obci Horšovský Týn. Osmadvacetiletý řidič osobního automobilu Renault Thalia nedal na křižovatce z vedlejší pozemní komunikace ulice Husovo náměstí přednost nákladnímu automobilu Scania, které jelo od obce Březí. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob, požití alkoholických nápojů před jízdou bylo u obou řidičů vyloučeno dechovou zkouškou. Hmotné škody byly vyčísleny na 13 000 korun.

Nemanice (DN)

Na silnici III. třídy v obci Nemanice došlo v úterý 15. ledna 2008 k dopravní nehodě. Nezjištěný řidič osobního automobilu Škoda Felicia, jedoucí ve směru od hraničního přechodu Lísková si nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které mohl předvídat. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na namrzlém povrchu vozovky smyk a vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do oplocení domu čp. 72 a telefonního rozvaděče. Dopravní nehodu neoznámil na policii a z místa odešel. Nebylo zjištěno, že by při dopravní nehodě došlo ke zranění osob. Na osobním automobilu Škoda Felicia vznikla škoda cca. 10 000 korun, na oplocení a zdi domu č.p. 72 vznikla škoda cca. 3 000 korun, na telefonním rozvaděči vznikla škoda cca. 2 000 korun. Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a k ustanovení neznámého řidiče, aby se přihlásili na tel. čísle 974 331 255 nebo na lince 158.

Zpracovala: nprap. Vladislava Čejková