„Utkání v Plzni bylo zpočátku z obou stran nervózní, protože po pěti minutách bylo skóre 5:5 nebo 5:6, nikomu se střelecky nedařilo. Poté jsme se zlepšili a bod po bodu jsme navyšovali náskok. Nakonec jsme vyhráli o dvanáct bodů,“ uvedl trenér Jiskry Domažlice Josef Prettl.

Do odvety v Domažlicích béčko Lokomotivy nasadilo Jakub Kojzara, který hraje i Kooperativu NBL za Sršně Písek a stabilně první ligu v dresu Lokomotivy Plzeň.

„Kuba Kojzar byl klíčovým faktorem série, v Domažlicích nám dal asi 26 bodů. Soupeř vsadil na střelbu, která mu vycházela. Ale my jsme se bohužel netrefovali. Lokomotiva B vedla o osm až dvanáct bodů, ale nakonec nám odskočila na dvacet bodů. V závěru jsme se to snažili zlomit neúspěšnými tříbodovými pokusy. Prohra nás mrzí, ale myslím si, že soupeř vyhrál zaslouženě. Měl víc klidu v koncovce. Dostali jsme dvanáct trojek, což je hodně,“ řekl Prettl.

Trenér domažlických basketbalistů hodnotil sezonu pozitivně. „Po základní části jsme skončili čtvrtí. To jsme na začátku sezony nečekali,“ dodal Josef Prettl.

BK Jiskra Domažlice (v bílém) - SKB Rokycany 89:80, 17. března 2024.
Jiskra vyhrála obě derby a ve čtvrtfinále ji čeká střet s Loko Plzeň B