VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ STUDNIČKA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Neznámí vandalové řádili u Tlumačova. Policie po nich pátrá

Tlumačov - V úterý 9. ledna ve večerních hodinách došlo ke zničení dřevěného odpadkového koše, který je součástí vybavení vyhlídkové věže nacházející se u obce Tlumačov. 

V Nevolicích volilo téměř 80 procent voličů

Nevolice - Nevoličtí voliči v letošních prezidentských volbách volili s celkovou volební účastí 79, 74%. V minulých volbách zde byla volební účast 72.14 %, tj. o 7.6 p. b. nižší.

FOTOGALERIE: Koho volily místní osobnosti

Domažlicko - Podívejte se, koho volilo osm osobností Domažlicka.

Pouhých 22 minut stačilo volební komisi na sečtení hlasů

Čečovice – V Čečovicích na Domažlicku nejrychleji sečetli volební hlasy letošní přímé volby prezidenta republiky, na volebním serveru se výsledek objevil již 22 minut po 14. hodině, kdy se všechny volební místnosti v republice uzavřely.

Domažlický ponocný navštívil volební místnost ve třetím okrsku již v pátek

Domažlice - Ponocný z Domažlic navštívil v pátek volební místnost v ulici Prokopa Velikého. 

Řídil i přes uložený zákaz řízení

Domažlice – Policisté Obvodního oddělení Domažlice ve čtvrtek 11. ledna 2018 sdělili dvacetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu, konkrétně maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Neznámí vandalové řádili u Tlumačova. Policie po nich pátrá

Tlumačov - Vyhlídková věž na Kubíčkově skále u Tlumačova – zde v úterý 9. ledna ve večerních hodinách došlo ke zničení dřevěného odpadkového koše, který je součástí vybavení vyhlídky, která se nachází u obce Tlumačov.

Kulturně – folklórní akce Masopust 2018 v Klenčí

Klenčí pod Čerchovem – Výbor pro kulturu a sport Zastupitelstva městyse Klenčí pod Čerchovem, Výbor pro rozvoj městyse Klenčí pod Čerchovem a okolí z. s. a Dodna club srdečně zvou všechny občany na kulturně – folklórní akci Masopust 2018 Klenčí.

FOTO: Narodili jsme se/ Domažlice a okolí

Domažicko - Nejmenší občánci.

Na Chodsko se kandidáti na prezidenta vracejí na slavnosti, hony nebo zpívat

Domažlicko – Během pátku a soboty se i v našem regionu naplno rozjede první kolo přímé volby prezidenta České republiky.

Na domažlické radnici ocenili zdravotně postižené a chronicky nemocné plavce

Domažlice – Již začátkem letošního roku pro svěřence MCT CZ, z. s., v doprovodu rodičů uspořádalo Město Domažlice setkání na radnici, během kterého byly oceněny děti a mládež se zdravotním postižením a chronickým onemocněním.

Country bál pro zámek Čečovice

Staňkov – Český svaz ochránců památek vás srdečně zve na Country bál pro Čečovice, který se uskuteční již tuto sobotu 13. ledna 2018 od 19:00 hodin v Kulturním domě ve Staňkově.

V Chodské Lhotě letos nuda rozhodně nebude, ba naopak

Chodská Lhota – Vedení obce Chodská Lhota toho na letošní rok naplánovalo skutečně spoustu. Dá se říct, že rok 2018 bude pro obec rokem skutečně pestrým.VÝSTAVBYJednou ze stavebních akcí bude výstavba polní cesty, která vznikne mezi Chodskou Lhotou a obcí Pocinovice.

Urologie se stala nejúspěšnější hrou Kolofantů, na řadě je muzikál

Koloveč – Divadelní spolek Kolofanti z Kolovče slaví úspěch díky své nejnovější hře, která nese název Urologie.

Dvě skupinky dětí se zapojily do tříkrálové sbírky v Loučimi

Loučim – Za téměř jarního počasí vyšly 6. ledna od místní restaurace dvě skupinky dětí na tříkrálovou sbírku a shodou náhod v každé skupince byly tři děti – ostatně mudrci z východu byli také tři, že?

Řidička nedala přednost, skončila v nemocnici

Holýšov – Řidička odbočovala vlevo, přehlédla auto a došlo k nehodě. Její vůz narazil do stromu a ženu záchranáři odvezli do nemocnice.

Koloveč obdržel stavební povolení na rozsáhlou rekonstrukci

Koloveč – Před koncem minulého roku obdržel Městys Koloveč stavební povolení pro rekonstrukci Tyršovy ulice, silnice II/183 Koloveč, kterou letos zrealizuje ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Plzeňského kraje.

Zavedením e-receptu nastává zásadní změna v předepisování a výdejích

Domažlice – V roce 2018 nastává zásadní změna v předepisování a výdejích léků na recepty. Změna je totiž způsobená zavedením takzvaného e-receptu.

Antibiotika zapila odvarem z marihuany

Holýšovsko – Neuvěřitelný případ řešili počátkem roku policisté z Holýšova.

Ve Kdyni letos začne oprava hasičské zbrojnice

Kdyně – Nový rok s sebou čas od času nese i personální změny. Letos se to týká například Městského kulturního střediska (MKS) Modrá hvězda ve Kdyni.

Pečovatelská služba ve Kdyni spustila nové webové stránky

Kdyně – Pečovatelská služba Kdyně má nové internetové stránky, které obsahují podrobné informace o veškerých službách týkajících se pomoci a osobní potřebě člověka vrátit se do způsobu života, na který byl zvyklý.

PS Safír Kdyně zakládá nový pionýrský oddíl

Kdyně – Pionýrská skupina Safír ze Kdyně zakládá nový pionýrský oddíl s názvem Mimoni.

Ježíšek nezapomněl ani na děti v domově v Havlovicích

Havlovice - Stejně jako každý rok, i letos jsme pro maminky a děti v Domově pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích připravili vánoční posezení spojené s nadílkou.

Strážníci pomáhali bezdomovci v bezvědomí

Domažlice – Během oslav konce roku řešili domažličtí strážníci především drobné výtržnosti či narušování veřejného pořádku způsobené zvýšenou konzumací alkoholu.

Novoroční ohňostroj v Domažlicích

Domažlice – Na Nový rok v pondělí 1. ledna 2018 přivítáme společně nový rok 2018 tradičním ohňostrojem na domažlickém náměstí.

FOTO: Právě se narodili

Domažlicko - Právě narození občánci.

Všerubský průtah přerušila zima, pracovat se zde začne opět na jaře

Všeruby – Společná akce Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚSPK) a Městyse Všeruby – II/184 průtah Všeruby.

Máj připravuje zbrusu novou Dobu kamennou

Kdyně – Novou komedii v těchto dnech začali pilovat kdyňští ochotníci z místního ochotnického souboru Máj.

Vánoční koncert v knihovně

Kdyně – Je již tradicí, že se po svátečním shonu v kdyňské městské knihovně koná každoročně vánoční koncert manželů Losových, kteří z Klatov přijeli se svými přáteli zahrát a zazpívat krásné vánoční písně a koledy. Atmosféra zde byla úžasná a věříme, že se zde za rok opět setkáme.

Čistírna odpadních vod s kanalizací jsou zkolaudovány

Tlumačov – Výstavba kanalizace společně s čistírnou odpadních vod (ČOV) byla úspěšně dokončena. 15. listopadu t. r. převzala obec od zhotovitele firmy Stavmonta spol. s r.o. hotové dílo a v tentýž den proběhla kolaudace kanalizačních stok a obslužné komunikace pro ČOV. U centrální čístírny odpadních vod je v současné době povolen zkušební provoz a to do termínu 30. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>