VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JOSEFOVÁ

Hana Josefová / Plzeňský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pilsner Fest: Oslava piva se spoustou muziky

Plzeň - V sobotu 6. října v 11 hodin vypukne festival, jenž je oslavou zlatavého moku, který proslavil Plzeň. Vstup je zdarma.

V depu dnes startuje Svět knihy

Plzeň - Když se dnes v 9 hodin otevřou brány areálu DEPO2015, budou za nimi na návštěvníky čekat tisíce a tisíce knih a také slavní čeští i zahraniční spisovatelé.

VIDEO: V ulicích Plzně tančí charleston

Plzeň – V naší republice je Plzeň první město, které se připojilo ke světové iniciativě I Charleston.

Mařenka, Jeník i Kecal zpívali pro deset tisíc diváků

Plné plzeňské náměstí Republiky aplaudovalo účinkujícím za to, jak pro ně zahráli, zazpívali i zatančili Smetanovu Prodanou nevěstu.

Jak se pohřbívalo v baroku? Ukazuje výstava

Plzeň - Archeologová nalezli v hrobech v Plzni, Liticích či Nečtinech řadu předmětů. Vysvětlují, před čím mrtvé ochraňovaly.

Studenti uvedou duchovní skladby manětínského rodáka

Plzeň - Mladí hudebníci o prázdninách cvičili doma, teď se sejdou při společné práci. Premiérový koncert zahrají v úterý v Manětíně.

Třiasedmdesát popravených ve Spáleném lese. To jsou oni

Plzeň/Klatovy - Památku třiasedmdesáti popravených připomíná ojedinělá výstava v 1. patře Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (SVK PK) ve Smetanových sadech v Plzni. Muži a ženy z Klatovska byli popraveni v rozmezí od 31. května až 3. července 1942 ve Spáleném lese u Klatov.

Rudy Linka přiveze jazz do Plzně a Domažlic

Plzeň/Domažlice – Bohemia Jazz Fest je jeden z největších jazzových festivalů na světě. Vždyť v minulých ročnících se chlubil návštěvností okolo osmdesáti tisíc diváků. A přispívají k tomu i Plzeň a Domažlice, kde se festival koná tento týden.

Basinfirefest letos nebude

Spálené Poříčí – Od roku 2003 mířili fanoušci rockové muziky vždy o víkendu na přelomu června a července do Spáleného Poříčí.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Dva Ledňáčci pro Bebjaka

Plzeň - V DEPO2015 byly v úterý večer rozdány ceny 31. ročníku festivalu Finále Plzeň. Dvakrát uspěl slovenský herec a režisér Peter Bebjak.

100PY vedou do Depa, ukáže se v květnu

Plzeň - Známý herec Václav Neužil bude provádět diváky výstavou i osudy rodiny Němcových, jejichž příběh napsal spisovatel Vratislav Maňák, držitel Cen Jiřího Ortena a Bohumila Polana.  

Jan Cina ladí formu na Finále, začne příští týden

Plzeň - Západočeská metropole bude od 19. do 24. dubna filmovým centrem. Koná se zde 31. ročník festivalu Finále Plzeň.

Vznikne městská tržnice

Plzeň - Tři a půl milionu korun bude stát projekt nové tržnice, která by už na podzim měla být otevřena v areálu DEPO2015.

AKTUALIZOVÁNO

V žebříku uspěl Michal Hrůza i skupina Mydy Rabycad

Plzeň - V pátek večer byly v DEPO2015 v Plzni vyhlášeny výsledky Žebříku, ankety magazínu iReport.

FOTOGALERIE: Hanák střídá na Žebříku partnerky

Plzeň - Herečka Jitka Schneiderová je čtvrtou partnerkou, s níž bude Tomáš Hanák moderovat slavnostní vyhlášení ankety Žebřík.

Jeden svět začne 16. března

Plzeň – Festival, jenž uvádí dokumentární filmy zabývající se lidskoprávní tematikou, se v Plzni koná od 16. do 23. března. Přehlídka Jeden svět, kterou pořádá společnost Člověk v tísni, se v České republice koná už po dvacáté.

Hudební Žebřík oslaví čtvrt století třeba s Hrůzou

Plzeň - Slavnostní vyhlášení hudebních cen, které organizuje magazín iReport, bude v plzeňském DEPO2015 9. března.

Malé lásky se opět rodí pod dohledem kamer

Plzeň - Do porodnice plzeňské fakultní nemocnice se vrátil štáb TV Nova.

Divadelní amatéři, hlaste se do soutěží

Plzeň – Plzeňský Johan, centrum pro kulturní a sociální projekty, pořádá každoročně pro Plzeňský i Karlovarský kraj regionální přehlídky zájmové umělecké tvorby v divadelních oborech, jako je umělecký přednes, divadlo poezie a pohybové divadlo, loutkové divadlo, studentské a experimentující divadlo a dětské divadlo. Právě se blíží uzávěrky přijímání přihlášek.

Nové divadlo krásnější: Nový nábytek i nová opona

Plzeň – Novým nábytkem se chlubí Nové divadlo v Plzni.

DEPO2015 hledá vzpomínky

Plzeň – Letošních 100 let od vzniku Československa si připomene i DEPO2015.

Koncerty 2018: Zazní metal, rock i funky

Plzeň V lochotínském amfiteátru zahrají Nigtwish a zazní hudba slavných Pink Floyd. Do Měšťanské besedy se zase chystá funker Maceo Parker.

Žebřík slaví čtvrtstoletí. Pogratuluje mu Janda

Plzeň - Během ledna a února je možné hlasovat v hudební anketě magazínu iREPORT.

Petr Spálený se vrací na pódia. V Plzni zazpívá i s Miluškou Voborníkovou

Plzeň - Po dvou letech zdravotní pauzy se v polovině ledna vrátí na koncertní podia hudební skladatel, kytarista, flétnista, bubeník a zpěvák Petr Spálený.

Galerie města Plzně představuje mladé umění z Norimberku

Plzeň - Marcel Fišer, ředitel Galerie výtvarného umění v Chebu, opět připravil pro Galerii města Plzně výstavu, která přibližuje současné německé výtvarné umění.

Plzeňský rodák Ilja Šmíd povede kulturu v Babišově vládě

Plzeň - Budoucí premiér v pátek odpoledne potvrdil jména nových ministrů. Ilja Šmíd tak bude ministrem kultury.

Prima nasazuje Kajínka. Dokument se natáčel i v Plzni na Borech

Plzeň/Praha – V srpnu v Plzni několik dní natáčel nejznámější český vězeň Jiří Kajínek v místech, kde se v roce 1993 stala dvojnásobná vražda, za niž byl odsouzen k doživotí.

Zemřel Jan Kastner

Plzeň – Plzeňští filmoví fanoušci byli dlouhá desetiletí zvyklí, že se jim každé úterý dostalo zasvěceného komentáře Jana Kastnera.

Juniorfest zve osobnosti ze světa filmu, třeba muže z Hvězdných válek

Plzeň – Kanadský kreslíř Kurt van der Basch vytvořil storyboardy, tedy ilustrace, které záběr po záběru zobrazují filmový scénář, třeba pro Kletbu bratří Grimmů, Atlas mraků nebo nejnovější díl Hvězdných válek. Žije v Praze a v listopadu bude přednášet pro plzeňské studenty Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu v Nerudově ulici a to díky festivalu Juniorfest, který storyboardistu do Plzně pozval.  

Juniorfest je letos poprvé kulatý

Plzeňský kraj – Málokdy se v České republice koná světová filmová premiéra. Letos se na ni těší jubilejní desátý Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest.

Jan Hřebejk besedoval v Plzni s diváky Dezertéra

Plzeň - Režisér Jan Hřebejk spolu s herci Jiřím Macháčkem, Martinem Fingerem a Klárou Melíškovou přijeli v úterý 26. září do plzeňského multiplexu CineStar besedovat s diváky filmu Dezertér. 

Antonín Procházka bude Vendelínem Budilem

Plzeň – Už po čtvrté v Plzni zahájí novou kulturní sezonu průvod Vendelín, který nese jméno po řediteli a patronovi plzeňského divadla Vendelínu Budilovi.

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

FOTO: Jan Svěrák přivezl film Po strništi bos

Režisér Jan Svěrák přivezl včera spolu s herci Hynkem Čermákem, Terezou Voříškovou a Janem Třískou do plzeňského multiplexu CineStar v OC Olympie svůj nejnovější film Po strništi bos.

Festival Divadlo zahájil prodej vstupenek

Plzeň - Mezinárodní festival Divadlo Plzeň je letos jubilejní – pětadvacátý.

Na Muziku do Hrádku dorazí Nadoraz nebo Nezmaři

Hrádek - Jubilejní, takový letos bude festival Muzika, který se v Hrádku u Rokycan v sobotu 8. července koná už po pětadvacáté.

Metalfest veze do Plzně tvrdou muziku

Plzeň – Už v 11 hod. v lochotínském amfiteátru začne hrát první kapela Forress Jump. Metalový maraton potrvá až do nedělní noci; uzavřou ho zakladatelé Sepultury, bratři Max a Iggor Cavalerovi.

Komedy fest veze do Plzně hvězdy humoru

Plzeň – Už v neděli 28. května začíná na nádvoří Plzeňského Prazdroje festival, který nabídne to nejlepší ze žánrů divadelní komedie, one man show, talk show a stand-up comedy. Komedy fest v Plzni potrvá do 3. června, kdy končí velkolepou Open Air show v amfiteátru za Plazou.

Bosch Fresh festival nabídne kvalitní jídlo i víno

Plzeň – Letošní ročník gurmánského Bosch Fresh festivalu v Plzni se blíží.

Finále nabídne projekce i v DEPO2015 či v Techmanii

Plzeň - V pátek i o víkendu pokračuje v Plzni 30. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, a tak když nepřeje počasí pobytu venku, mnozí jistě rádi uvítají strávit část víkendu v projekčních sálech.

Draco Malfoy nebo Semir Gerkhan? Juniorfest vyjednává hvězdné návštěvy

Plzeň – Devátý ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest se už blíží.

Rudy Linka: Bude hezky, přijďte na jazz do Domažlic

Plzeň – V pondělí zněl jazz na náměstí Republiky v Plzni, v úterý večer jazzoví hudebníci vystoupí v Domažlicích. Dva koncerty na západě Čech uzavírají letošní jedenáctý ročník festivalu Bohemia Jazz Fest, který od roku 2006 pořádá oceňovaný jazzový kytarista Rudy Linka.

Orchestr Václava Hybše se rozloučí s Plzní 2015

Plzeň - Slavný kapelník Václav Hybš letos oslavil osmdesátku, ale ani úctyhodný věk pro něj není překážkou v aktivní hudební činnost.

Juniorfest: Nejsme pouze festivalem pohádek

Plzeň, Domažlice, Horšovský Týn – Když Juniorfest zahájil v říjnu předprodej vstupenek na školní festivalové filmové projekce, během jediné noci bylo zarezervováno na tři tisíce míst. „Vzhledem k tomu, že jsme rezervační systém spouštěli v noci ze soboty na neděli, museli pedagogové sedět ve svém volném čase u internetu, aby pro své žáky vybrali filmové projekce a zamluvili vstupenky. Takovýto zájem bereme jako ocenění naší práce a samozřejmě nás to moc těší," usmívá se Judita Soukupová, ředitelka Juniorfestu, jehož osmý ročník se koná od 6. do 11. listopadu v pěti městech Plzeňského kraje.

Jazz bez hranic veze do kraje světové hvězdy

Plzeň - Letošní jubilejní 10. ročník festivalu Jazz bez hranic zahájí mladí muzikanti z Plzně, pak už dostanou v říjnovém programu prostor především zahraniční jazzové hvězdy.

Velký bigbítový koncert v Plzni 2015 asi nebude

Plzeň – Jednání mezi společností Plzeň 2015 a muzikanty, kteří požadovali zapojení plzeňských kapel do programu Evropského hlavního města kultury 2015, skončila na mrtvém bodě a plánovaný velký koncert matadorů plzeňské bigbítové scény asi nebude.

OBRAZEM: Žebřík ovládla Aneta Langerová, zahrál také Richard Müller

Plzeň - Aneta Langerová zazpívala, zahrála a zvítězila. Zpěvačka a první vítězka česká SuperStar v roce 2004 v pátek v areálu DEPO 2015 nejen koncertovala, ale také si odnesla tři první v hudební anketě Žebřík 2014 Bacardi Music Awards.

Žebřík: Šestihodinový hudební maraton

Plzeň – Desítky hvězd české hudební scény se dnes sejdou v Plzni v areálu DEPO 2015 na slavnostním vyhlášení ankety Žebřík 2014 Bacardi Music Awards.

Hudebníci chtějí svůj prostor v programu Plzně 2015

Plzeň – Diskuze o malém prostoru, který v projektu Plzeň 2015 dostali plzeňští hudebníci, vyústila v pondělí vpodvečer v jednání náměstka primátora města Plzně Petra Náhlíka s osobnostmi spjatými s plzeňskou hudební scénou.

Západočeská galerie vydala knihu o tvorbě Josefa Váchala

Plzeň – Výstava Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal sice 1. ledna ve výstavní síni Masné krámy Západočeské galerie (ZČG) v Plzni skončila, ale zájemci si tvorbu jedné z nejvýraznějších postav českého umění 20. století mohou připomenout prostřednictvím stejnojmenné publikace, kterou vydaly Arbor vitae, Západočeská galerie v Plzni a Památník národního písemnictví.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT