VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA LOUDOVÁ

Daniela Loudová / Klatovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Už počtvrté se bude sázet za nákup trik na Šumavě

Šumava – Sázení stromků na Šumavě za koupi trika pokračuje. Projekt WeLoveŠumava byl opět spuštěn a bratři Richard a Filip Brož, kteří za projektem stojí, spustili prodej již čtvrté edice trik.

Na Bukováku zemřeli dva lidé, v nemocnici skončily i dvě děti

Mochtín – Tragická nehoda se stala ve čtvrtek po poledni za Mochtínem ve směru na Horažďovice. Na místě zemřeli řidiči, kterými byli Holanďan a žena ze Sušicka, a tři zranění, včetně dvou dětí, skončili v nemocnici. 

Zubožená fenka nalezená u Klatov zemřela

Klatovy – Tragický konec má příběh nemocné fenky anglického buldoka, která byla společně s mopsem nalezena ke konci října u silnice u Klatov.

Opilý muž se vysvlékl v cukrárně, skončil na záchytce

Sušice – Nezvyklou podívanou zažili návštěvníci cukrárny v Sušici, kde se ve čtvrtek odpoledne vysvlékl muž do spodního prádla a chodil po cukrárně.

Areály investují a rozšiřují zasněžování svahů

Šumava – Provozovatelé lyžařských areálů na Šumavě stále investují, aby nabídli návštěvníkům co nejlepší služby. Například na Špičáku ale chybí lidé, kteří by je poskytli. Jde především o brigádníky do lyžařských škol.

OBRAZEM: Vítali nové občánky

Běšiny - V Běšinech přivítali nové občánky. Během slavnostního aktu dostali maminky květinu a děti plyšové zvířátko.  

FOTOGALERIE: Lidé obdivovali téměř osmdesát plastikových modelů

Nýrsko – V Domě dětí a mládeže v Nýrsku se v sobotu konal druhý ročník soutěže plastikových modelářů Memoriál malého Mišáka.

FOTO: V plné rychlosti najel senior do autobusu

Klatovy – Senior naboural osobním autem do autobusu za Klatovy ve směru na Bolešiny. Jel v plné rychlosti, ani nebrzdil. Pro zraněného řidiče musel letět vrtulník, v autobusu se zranily naštěstí jen dvě ženy, které odvezla záchranná služba do nemocnice.

Zlato z hasičské ligy braly Tupadly a Neznašovy

Vrhaveč – Poháry a medaile převzala v pátek večer ve Vrhavči družstva, která nejlépe bojovala v Pošumavské hasičské lize.

Senátorem bude Vladislav Vilímec, vyhrál téměř o tisíc hlasů

Klatovsko – Novým senátorem za obvod Domažlice, kam spadá i Klatovsko a Sušicko, byl zvolen Vladislav Vilímec (ODS) ze Kdyně. Tentokrát nebylo vítězství tak těsné jako v prvním kole.

Jiří Suchý se připojil k Masarykovi

Klatovy – Plný sál klatovské radnice přišel v úterý přivítat Jiřího Suchého mezi občany města Klatovy.

Po střetu skončil řidič s autem na boku

Sušice - Kvůli nedání přednosti skončil v neděli dopoledne v Sušici řidič s vozem na boku, zranili se tři lidé.

V Sušici zasadili tři pamětní lípy

Sušice – Tři pamětní lípy byly zasazeny ve svátek v Sušici. Tento akt byl zahájením měsíčních oslav 100 let republiky.

Chovatele zklamala návštěvnost

Horšovský Týn - Zklamaní z návštěvnosti byli pořadatelé okresní chovatelské výstavy v Horšovském Týně, která se konala v pátek a v sobotu.

FOTO, VIDEO: Ze Zahořan vyjela jízda poosmnácté

Zahořany - Na tradiční jízdu ze Zahořan do Domažlic se vydaly v pátek, ve svátek sv. Václava, desítky koní a kočárů.

Začnou opravy refektáře, potrvají zhruba rok

Klatovy – Poslední část jezuitské koleje v Klatovech se konečně dočká opravy, s pracemi se začne v nejbližší době. Náklady dosahují třiceti milionů korun. Na konci příštího roku už by si tam lidé mohli poslechnout koncert.

Ve Švihově bude natáčet oskarový režisér Ruzowitzky

Švihov – Hrad Švihov bude od 17. do 30. září uzavřen kvůli natáčení německého historického filmu.

Jiří Suchý se stal čestným občanem města Klatovy

Klatovy – Novým čestným občanem Klatov je Jiří Suchý, který je známý jako divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér a sběratel, spoluzakladatel Divadla Na zábradlí a Semaforu.

Na náměstí v Klatovech zazpívá Bohuš Matuš

Klatovy – Město Klatovy se připojilo k Dnům evropského dědictví a na 14. a 15. září připravilo zajímavý program.

AKTUALIZOVÁNO

Zemina zavalila v Běšinech dělníka, na místě zemřel

Běšiny – Tragickou událost řeší od úterního dopoledne policisté v Běšinech. Dělníka tam zhruba ve třech metrech při výkopových pracích zavalila zemina, bohužel mu už nebylo pomoci.

Rybářům déšť na závodech vůbec nevadil

Koloveč – Ani deštivé počasí neodradilo desítky rybářů od toho, aby se zúčastnily rybářských závodů v Kolovči.

Nezištně pomáhají pacientům krátit čas

Sušice – Téměř rok funguje v sušické nemocnici dobrovolnické centrum.

FOTO, VIDEO: Z kostela v Klatovech odřízli třímetrovou sochu

Klatovy - Třímetrovou sochu ze štítu jezuitského kostela v Klatovech na náměstí sundal ve čtvrtek v poledne jeřáb.

Desátý ročník traktoriády byl plný vody a bahna

Bystřice nad Úhlavou – Hodné bláta a vody si tentokrát užili jezdci Bystřické traktoriády, které se letos konal jubilejní desátý ročník.

Tři sestry opět zaplnily kemp

Klatovy – Kemp Lázně v Klatovech se v sobotu opět zaplnil fanoušky skupiny Tři sestry, která tam letos zavítala o dva týdny dříve, než jsou Klatované zvyklí. Společně s nimi publikum rozezpívaly skupiny MZH a Doctor P. P.

Kolovečtí slavili o víkendu pouť

Koloveč – Víkend patřil v Kolovči pouti. Z připraveného programu si vybrali příznivci chovatelství, fotbalu, atrakcí i muziky.

AKTUALIZOVÁNO

Požár seníku zaměstnal desítky hasičů, škody jdou milionů

Staňkov – Škody za téměř čtyři miliony korun způsobil požár, ke kterému vyjížděly v sobotu odpoledne desítky hasičů ve Staňkově. Šlo o požár velkoobjemového seníku tamní zemědělské společnosti v Plzeňské ulici.

Vodní záchranářky pojedou na mistrovství Evropy

Klatovy – Dvě úspěšné klatovské vodní záchranářky, Natálie Kantová a Karolína Bezpalcová budou bojovatv pětičlenném týmu reprezentace ČR o medaile na mistrovství Evropy v Irsku.

FOTO, VIDEO: Sušičané bojovali za malé nemocnice

Sušice – Stovky lidí se sešly ve čtvrtek na náměstí v Sušici, aby podpořily boj o záchranu malých regionálních nemocnic.

PODÍVEJTE SE: Otevření lanové stezky v klatovském parku se blíží

Klatovy – Nová lanová stezka v Mercandinových sadech v Klatovech už poutá pozornost mnoha návštěvníků, ale na jeho vyzkoušení si ještě musí několik dní počkat.

FOTOGALERIE: Festival, kde vystoupil nejen Adam Mišík, se vydařil

Klatovy – V kempu Lázně v Klatovech se v sobotu konal již třetí ročník akce Open Air Lázně s Hitrádiem FM Plus.

V nemocnicích chybí krev

Plzeň, Klatovy - Na transfuzním oddělení FN Plzeň chybí v současnosti asi 150 dárců. Nedostatek krve pociťují také v Klatovské nemocnici.

Premiéru zažijí na Hradech CZ Jelen, Adys i Lenny

Švihov – Za necelé dva týdny se ve Švihově nad vlakovým nádražím sejdou tisíce lidí, aby si užily hudební festival Hrady CZ, který tam letos přiveze 22 interpretů. Ti zahrají jako již tradičně na dvou pódiích, kde na sebe budou vystoupení navazovat.

Za Vzteklinu pořídila nemocnice speciální vozík

Sušice – Nemocnice Sušice pořídila speciální invalidní vozík pro pacienty po mozkové mrtvici, kteří mají omezenou hybnost jedné strany těla.

OBRAZEM: Strongmani soutěžili v Sušici

Sušice - Na náměstí v Sušici se v sobotu konalo třetí kolo ligy strongmanů – Šumavský strongman.

FOTO: Císařské slavnosti ve Kdyni se vydařily

Kdyně - Sobotní odpoledne a večer patřilo ve Kdyni Císařským slavnostem.

FOTO, VIDEO: Pekelný ostrov rozbouřila i Lucie Bílá

Holýšov – Tisíce lidí zavítaly během tří dnů na hudební festival Pekelný ostrov v Holýšově. Hojná účast už byla viditelná při příjezdu, kdy parkoviště praskala ve švech.

FOTOGALERIE: Folklorní festival pobavil návštěvníky i na Kolonádě

Klatovy - Ve čtvrtek na Rozvoji v Klatovech začal Mezinárodní folklorní festival, a to již 25. ročník. Vystoupení souborů můžete vidět na náměstí Míru až do neděle.

FOTO, VIDEO: V Dílech slaví po celý víkend tradiční pouť

Díly – Srazem rodáků, který se konal ve čtvrtek, zahájili v obci Díly tradiční Cyrilometodějskou pouť, která potrvá až do neděle.

Záchranáři varují před prázdninovými úrazy

Plzeňský kraj - Školákům právě skončily každodenní povinnosti a začaly vytoužené dvouměsíční prázdniny. Ty přinášejí krom radosti a cestování každoročně také tisíce úrazů.

U Klenčí pod Čerchovem zemřel po nárazu do stromu řidič

Klenčí pod Čerchovem – Sváteční den se stal tragickým pro dvaačtyřicetiletého muže z Domažlicka, který nedaleko Klenčí pod Čerchovem po nárazu do stromu zemřel.

Peněženku si dala do regálu, přišla o ni

Klatovy – Další krádež peněženky v obchodě řeší policisté v Klatovech. Stojí za ni nepozornost ženy.

V hartmanické škole ruší druhý stupeň

Hartmanice – Od září už nebude v základní škole v Hartmanicích fungovat druhý stupeň, žáci tak budou muset dojíždět jinam. Co bude s velkou budovou školy se ještě neví.

Ředitelem Nemocnice Sušice o. p. s. je bývalý primář

Sušice – Správní rada Nemocnice Sušice o. p. s. vybrala ze čtyř kandidátů nového ředitele. Je jím Jiří Choc, který v sušické nemocnici pracoval jako primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

FOTO: Do Běšin přijelo na sraz 230 škodovek

Běšiny – Kemp v Běšinech patřil po dva dny 33. celostátnímu srazu vozů Škoda, na který se sjelo celkem 230 vozů Škoda, a to od předválečných modelů (například ŠKODA Tudor), přes dnes již vysoce ceněné Škoda 110R a 130RS, až po nejnovější modely.

Čtyřikrát ukázal svoji sílu mezi špičkami

Sušice – Během víkendu objel sušický strongman Jiří Vytiska čtyři závody. Sice nedosáhl na žádné cenné kovy, ale zážitek to byl pro něj nezapomenutelný, bojoval proti světové špičce.

Marek Ztracený se musel kvůli klipu hrabat i v kontejneru

Železná Ruda – Že se dá natočit originální videoklip a není k tomu potřeba měsíce práce? To dokázal zpěvák Marek Ztracený ze Železné Rudy, který se vydal za klipem k písni Minulost do Evropy.

Déšť vytopil klatovským parkouristům halu

Klatovy – Zcela zničené vybavení haly, která byla nově otevřena v říjnu 2016, má parkurová skupina Freelance People ve Voříškově ulici v Klatovech. Jde o následek pondělního přívalového deště, který se přihnal na Klatovsko a zanechal mnohde spoušť.

FOTO, VIDEO: Klatovský stadion zaplnily stovky cvičenců sletu

Klatovy – Stovky cvičenců sokola se sešly v neděli na klatovském stadionu na sletu, aby převedly své skladby. K vidění jich bylo deset a účastníci měli oblečení sladěné v barvách České republiky.

FOTO, VIDEO: Vítr vyvracel stromy, kroupy a voda ničily majetek

Klatovsko – Kroupy, bouřka, blesky, prudký déšť, silný vítr, to vše se prohnalo v pondělí Klatovskem a zanechalo za sebou na mnoha místech řádnou spoušť.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT