VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zasloužilí hasiči Chodska měli výroční schůzi

Domažlice /FOTOGALERIE, VIDEA/ – V hotelu Kalous bylo při rokování hasičských seniorů přítomno přes osm desítek lidí.

23.11.2012
SDÍLEJ:

PODĚKOVÁNÍ. Klub poděkoval členovi vedení Vítězslavu Strouhalovi (vpravo), který z postu odstoupil ze zdravotních důvodů. Obdržel děkovný list a dárek. Zasloužilému hasiči popřál hodně zdraví ředitel HZS Domažlice Václav Petržík.Foto: Deník/Milena Cibulková

Třebaže většina z nich kvůli věku ukončila aktivní činnost ve sborech dobrovolných hasičů, neskládají ruce do klína a hasičině zůstávají věrní do konce života. Takoví jsou členové Klubu zasloužilých hasičů Chodska. Klub patří spolu se stejným klatovským hasičským spolkem mezi vůbec nejpočetnější v republice.

Jeho členové se pravidelně scházejí, kromě různých exkurzí a výletů během roku tradičně přicházejí na konci listopadu na výroční schůzi do hotelu Kalous. Na té včerejší jsme napočítali 73 členů klubu a 10 hostů.

„Dovolte, abych vás všechny přivítal na našem 9. valném zasedání. Jsem rád, že jste opět vážili cestu na naše jednání a na setkání s vašimi hasičskými přáteli," pronesl k přítomným vedoucí klubu Václav Marian.

Ve svém proslovu zhodnotil letošní činnost zasloužilých hasičů a neopomněl věnovat pár slov také dění v ČR.

„Už delší dobu dáváme pověsti naší republiky pořádně zabrat – vládní panoptikum v neustálé výměně ministrů a další aféry na nejvyšší úrovni. Touha po rychlém zbohatnutí přivedla některé podnikatele doslova o rozum. Následkem metylalkoholu v lihovinách přišlo už 37 lidí o život a další desítky o zdraví. Tyto věci vedou ke špatné náladě valné části našich občanů, při tom stát přichází o miliardy prostřednictvím rozkrádání a korupce, které nabyly v poslední době obrovských rozměrů. My, řadoví občané, můžeme tyto věci ovlivnit při volbách, dát hlasy osobnostem, které mají naši plnou důvěru, " uvedl mimo jiné Marián.

Pro tento rok si vedení klubu, které se sešlo čtyřikrát, dalo za úkol pozvat členy k oslavě svátku sv. Floriána, uspořádat dva zájezdy a připravit výroční zasedání. na něm byla zhodnocena účast na jednotlivých akcích a současně představen plán činnosti na rok 2013.

Na zasedání byly vyzdviženy zásluhy Vítězslava Strouhala, který ze zdravotních důvodů musel odstoupit z vedení klubu. „Děkuji vám za osmiletou příkladnou práci, kterou jste vykonal ve prospěch našeho klubu. Do dalších let vám přeji obnovení dobrého zdravotního stavu," popřál Strouhalovi Marián.

Se zásahy hasičů-profesionálů na Domažlicku v tomto roce seznámil zasloužilé hasiče ředitel HZS Domažlice Václav Petržík, svůj příspěvek pronesl i Oldřich Zajíček, vedoucí Klubu zasloužilých hasičů Plzeňského kraje.

Oba se připojili k vedení klubu, aby popřáli těm, které Klub zasloužilých hasičů Chodska odměnil pamětními listy u příležitosti jejich kulatých a ´půlkulatých´ životních výročí.

Zvláštní ocenění – děkovný list a dárek obdržel za svoji práci ve prospěch klubu Vítězslav Strouhal. V úzkém vedení klubu na jeho místo nastoupil dlouholetý hasič a hasičský funkcionář okresu Domažlice Jiří Petrželka.

Pamětní listy KZHCH k životnímu jubileu

80 let: František Baroch – Doubrava, Josef Bozděch – Újezd

77 let: Jan Homolka – Čermná, Zdeněk Jindřich – Domažlice, Václav Marek – Chodská Lhota a Jiří Řezníček – Postřekov

70 let: Karel Andrle – Postřekov, Emilie Kuthanová – Srby, Dorota Märzová – Újezd, Josef Paitl – Chodov, Václav Planěk – Starý Klíčov, Josef Toman – Chodská Lhota, Alois Vachoušek – Třebnice, Josef Volf – Újezd

65 let: Josef Císler – Nevolice, Věra Hartlová – Luženice, Josef Kabourek – Březí, Jiří Petrželka – Starý Klíčov, Karel Plas – Němčice, Václav Ponocný – Pocinovice, Václav Prantl – Trhanov, Karel Seidl – Chodská Lhota a Martin Trautmann – Trhanov

Autor: Milena Cibulková

23.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Mladý zločinec opět utekl

Klatovsko, Hostouň – Zřejmě nejnebezpečnějšímu mladistvému zločinci z Klatovska se opět podařilo utéci z výchovného ústavu v Hostouni, a to přesto, že má nařízenu ochrannou výchovu. Dopaden byl až po bezmála dvou týdnech.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Domažlice - Veřejné záchody v Domažlicích v současné době nenajdete. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení