VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zaplatíme – nezaplatíme?

Domažlicko /GLOSA/ - Pohled na možné zpoplatnění dálnic a hlavních silnic v Německu.

1.4.2015
SDÍLEJ:

Milena CibulkováFoto: archiv Deníku

My, kteří rádi a poměrně často cestujeme k sousedům do Bavorska za přáteli, pamětihodnostmi či jen tak za nákupy, už delší dobu sledujeme, zda budeme muset sáhnout do peněženky, abychom po tamních silnicích mohli vůbec jezdit.

Spolkový sněm v uplynulém týdnu sice mýto, o němž se ostatně u sousedů diskutuje už pěknou řádku let, schválil. Ale už dnes je jasné, že tak, jak bylo přijato, je diskriminační. Zvýhodňuje obyvatele SRN, jimž se má současně snížit silniční daň.

Silně mi to připomíná porevoluční situaci u nás, kdy některá restaurační zařízení praktikovala dvojí ceny – pro Čechy a pro cizince. Od této disproporce samozřejmě musela upustit.

Zavedení mýtného u našich sousedů mně osobně nepřipadá namístě v době, kdy se stále více hovoří o potřebě větší přes᠆hraniční spolupráce a apeluje se na vytvoření větší iniciativy, aby se docílilo skutečně spojené Evropy.

Myslím si, že německé mýto, pokud je v této podobě Evropská komise nenapadne, bude jednoznačně znamenat pro obyvatele nejen našeho okresu počin, který nás od zmíněného záměru užší spolupráce příhraničních regionů jaksi odvádí.

Cíl, jakým je spojená Evropa, se stane – bohužel – tím pádem hlavně pro našince daleko vzdálenější, než tomu bylo kdykoli za uplynulých pětadvacet let.

Autor: Milena Cibulková

1.4.2015
SDÍLEJ:
Mateřská škola v Holýšově.

V Holýšově začne rekonstrukce a zateplení mateřské školy

Taneční akademie v Domažlicích.
5

Žáci předvedli své taneční umění

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Sušice – Obdivuhodný výkon předvedl strongman Jiří Vytiska ze Sušice na mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě. Přivezl páté místo a stal se zatím jediným Čechem, který se této soutěže zúčastnil.

Na Vavřinečku byla ve čtvrtek sloužena první letošní mše

Vavřineček – Ve čtvrtek domažlický farář Miroslaw Gierga odsloužil první letošní mši svatou na poutním místě Vavřineček nad Domažlicemi.

Náklaďák v Brnířově urazil zpětné zrcátko protijedoucímu vozu a ujel

Brnířov – Domažličtí dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody dvou nákladních vozů, ke které došlo v sobotu 20. května v 00:10 hodin na hlavní silnici v Brnířově na výjezdu směrem na Hlubokou.

Pavel Faschingbauer slaví osmdesát let

Domažlice – Osmdesát let oslaví v sobotu 27. května Pavel Faschingbauer, absolvent domažlického gymnázia, pedagogické fakulty v Plzni, Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, učitel, vrcholový sportovec, trenér, dělník, přednosta okresního úřadu a ředitel Centra sociálních služeb v Domažlicích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies