VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z praků opět stříleli v Mnichově ostošest, přidali i vzduchovky

Mnichov /FOTOGALERIE, VIDEA/ – Již posedmé pořádali o víkendu oblíbenou Mnichovskou prakiádu dva Lubošové – Drahoš a Jadlovský.

8.9.2014
SDÍLEJ:

Ze sedmé Mnichovské prakiády. V rozstřelu o 2. a 3. místo se utkaly (zprava) Klára Hnátková a Helena Vrbovská. V pozadí stojící Pavel Koreň se stejným způsobem utkal o vítězství s Lubošem Drahošem.Foto: Deník/Milena Cibulková

Na palebnou čáru se tentokrát postupně postavilo 24 mužů a 10 žen.

„Prakiádu děláme nejen pro vlastní pobavení, pravidelně na ni přijíždějí na oplátku naši meclovští přátelé. Snažíme se sehnat pro účastníky co nejvíce hodnotných cen, 1500 korunami nám letos přispěli z obecního úřadu," řekl Deníku Jadlovský.

Účastníci letošní prakiády se museli vyrovnat nejen s tím, že pořadatelé namísto rychlostřelby zařadili střelbu ze vzduchovky, ale také s nástrahami počasí. Uprostřed závodu se totiž nad Mnichovem přehnala průtrž mračen. I přesto všichni soutěž dokončili.

„Vzduchovky jsme zařadili proto, aby byla soutěž zajímavější. Každý musí střílet na jeden z devíti do čtverce uspořádaných terčů. Pokud se trefí sousedovi, může získat případné body on," vysvětlil.

Během prakiády byla v Mnichově bezvadná atmosféra, soutěžící se vzájemně povzbuzovali i ´špičkovali´.

Po sečtení výsledků vyšlo najevo, že v kategorii mužů bude rozstřel o první a druhé místo, ženy se zase musely podělit o druhou a třetí příčku.

Při vyhodnocení byla nejdříve vyhlášena cena pro nejstaršího účastníka, jímž byl František Kohout, který má v rodném listě rok 1939. Pořadatelé pak předali cenu útěchy, již věnoval Josef Hrubý z Postřekova, největšímu smolaři. Nejméně se letos dařilo Janě Johánkové, která obdržela zcela nový prak, aby mohla rok střelbu z něj cvičit.

Není bez zajímavosti, že jeho dárce v létě skončil na Evropském poháru ve střelbě z praku v Březové u Sokolova jako třetí Čech a celkově pak obsadil 12. příčku.

„Tady v Mnichově vynechal dvě kola, přesto mu bodový zisk stačil na přední umístění," podotkli při vyhlašování výsledků pořadatelé. Každý z účastníků si odnesl diplom, tři nejlepší získali poháry a několik dárků, ostatní si dle pořadí mohli vybrat z přichystaných cen.

Výsledky nejlepších

Muži:

Lubomír Drahoš    133
Pavel Koreň          124
Josef Lhoták         108
Josef Hrubý          103
Josef Vogeltanz
a Luboš Jadlovský 101

Ženy:

Ivana Jadlovská      70
Helena Vrbovská     69
Klára Hnátková       63
Anděla Fazekašová  47
Vendula Grösslová   45

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
8.9.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pelechenský GurGul.
24

FOTOGALERIE: Nejlepší guláš uvařili hasiči z Žíňan

Opustili nás.

Opustili nás

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení