VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veteráni projedou velkou část Domažlicka a Kolovečska

Domažlice – Již nepřetržitě 42 let trvá tradice soutěží historických vozidel pořádaných Veteran car clubem Domažlice.

17.8.2016
SDÍLEJ:

ORGANIZAČNÍ CENTRUM I CÍL 42. ročníku veteránské jízdy budou opět v babylonském autokempu.Foto: Jan Pek

Dne 23. srpna 1975 se totiž uskutečnil první ročník jízdy pravidelnosti do vrchu Vavřineček, jehož se zúčastnilo 31 motocyklů a 55 automobilů do roku výroby 1945.

V roce 1989 se tato akce na přání samotných účastníků změnila v jízdu Domažlickem zpestřenou několika úkoly, při jejichž plnění soutěžící prokazují nejen své řidičské umění, ale i dobrý odhad a technické znalosti.

Organizačním centrem letošního ročníku bude již tradičně babylonský autokemp, odkud v sobotu 20. srpna kolem půl desáté dopoledne začnou všichni účastníci odjíždět na domažlické náměstí.

Tady budou jejich stroje vystaveny až do startu, který začne v 11 hodin. Na trať nejprve vyrazí motocyklisté, po nich budou následovat automobily.
A kudy budou krásné staré stroje projíždět? „Z Domažlic zamíří přes Luženičky, Luženice, Draženov, Zdanov, Pařezov, Otov, Meclov, Srby, Polžice, Horšovský Týn, Blížejov a Kanice do Kolovče, kde budou účastníci mít přestávku na oběd a diváci dostatek času na prohlídku zúčastněných strojů. První motocyklisté tam dorazí již kolem poledne," nahlíží do plánu trati veteránské jízdy její ředitel Jiří Žižka.

„Druhá část trasy vede z Kolovče přes Zíchov, Chocomyšl, Únějovice, Všepadly, Němčice, Kout na Šumavě, Mrákov, Nevolice, Tlumačov, Maxov a Českou Kubici do babylonského autokempu, kde bude cíl celé jízdy. První jezdce tam pode zkušeností z minulých ročníků očekáváme kolem 14. hodiny," doplnil své informace Jiří Žižka.

Plnění některého z úkolů nebo alespoň průjezdní kontrola, kde musí každý účastník na okamžik zastavit, aby dostal razítko do jízdní karty, jsou naplánovány v Luženičkách, Pařezově, Blížejově, Mrákově a v Nevolicích.

„Stejně jako v minulých letech je domažlická jízda určena jen pro automobily a motocykly do roku výroby 1955. Tím je zaručeno, že uvidíme opravdu zajímavé stroje," připomněl závěrem Žižka.

Pořadatelé dostali do začátku srpna přibližně 130 přihlášek od českých i německých zájemců o start. Počtem soutěžících a kvalitou startovního pole se domažlická veteránská jízda řadí mezi nejvýznamnější akce svého druhu v celé České republice. Řada startujících se na Domažlicko vrací již řadu let.
O nejzajímavějších přihlášených strojích budeme informovat ve zvláštním článku.

Autor: Jan Pek

Autor: Redakce

17.8.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Ilustrační foto.

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.

Za nehodu u Březí může smyk na kluzké vozovce

Březí – Ve středu dopoledne havaroval řidič vozu Suzuki nedaleko Březí na hlavní silnici I/26. Byl odvezen do nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení