VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční kamion přilákal na kdyňské náměstí davy

Kdyně – Stovky lidí se přišly podívat na kdyňské náměstí, kde měl jednu ze svých zastávek červený vánoční kamion známý z reklam výrobce nealkoholických nápojů.

9.12.2015
SDÍLEJ:

PAMÁTKA. Návštěvníci se mohli vyfotit s vánoční ikonou reklamní kampaně – Santa Clausem. Foto: Facebook společnosti Coca-cola

 Mnozí rodiče se nechali vyfotit se svými dětmi v náručí Santa Clause. Pro ně se jednalo o atraktivní událost, jiní v ní vidí import cizích vánočních tradic.

„Jsem ráda, že kamion se Santou přijel do Kdyně. Byla jsem zvědavá, jak to vypadá uvnitř návěsu," říká Denisa Farfelová a dodala: „Jen mi vadily davy lidí, ale ty se asi daly předpokládat." „Přijde mi, že zvlášť o Vánocích bychom měli zachovávat naše české tradice a nenechat se zlákat pozlátkem reklamy," míní naopak Václav Jesen.

Loni měl vánoční kamion zastávku v Horšovském Týně, letos přišla na řadu Kdyně. Někteří obyvatelé Domažlic by ho rádi navštívili ve svém městě.

„Proč k nám někdy nepřijede Vánoční kamion? Ptala se v polovině listopadu na webu města Domažlice čtenářka Jana. „Jedná se o placenou akci za zhruba 250 tisíc Kč. Město Domažlice se snaží finanční prostředky využívat hospodárněji. K této akci nemá ani žádné sponzorské partnery, kteří by se na ní finančně podíleli," zněla oficiální odpověď.

„Setkali jsme i s fámami, kolik jsme prý za příjezd kamionu zaplatili. Neplatili jsme vůbec nic, jen jsme organizačně zajistili, aby bylo přes noc uzavřené parkoviště a aby měli kde přenocovat," shrnul náklady ve Kdyni starosta Jan Löffelmann.

Příspěvek pro děti
Kdyňská radnice, která rozhodovala o tom, kam půjde charitativní výtěžek z prodeje suvenýrů, vybrala organizaci Ucho. „Ta pracuje ve městě druhým rokem, počítáme s jejich působením i do budoucna. Prostory, které jim nyní poskytujeme, plánujeme rozšířit o další místnost, ve kterých by měli pracovat. Provádějí záslužnou činnost potřebnou pro děti postižené i pro zdravé," připomněl starosta Löffelmann.

„Byl nám přislíben sponzorský dar z prodeje suvenýrů-lopat, sobích rohů, čepiček. Nevíme ale ještě přesně, kolik bude příspěvek činit. Bylo nám řečeno, že přesná částka bude známa po 22. prosinci, kdy firma zveřejní, kolik při vánočním turné získala peněz pro charitativní účely," uvedla Lenka Ticháčková, předsedkyně společnosti UCHO.

„Vzhledem k tomu, že nevíme přesnou částku, nemůžeme plánovat, co přesně za ně pořídíme. Stoprocentně půjdou na potřeby potřebné pro grafomotorický vývoj dětí, různé labyrinty, didaktické a edukativní hračky pro děti s mentálním a kombinovaným postižením a na vybavení dílniček kreativními potřebami pro všechny děti," dodala.

Autor: Josef Babor

9.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vypouštění zajíců.
5

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení