VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V domažlickém pivovaru vznikne komunitní centrum

Domažlice – Přeměna historického objektu domažlického pivovaru v kulturně-společenské centrum bude pokračovat další etapou. Město získalo velkou dotaci na komunitní centrum, které vznikne přestavbou v jižní části areálu.

12.7.2017
SDÍLEJ:

se rozšíří o nové komunitní centrum. V první etapě byl opraven byl opraven Hvozd.Foto: Deník / Babor Josef

„V těchto dnech jsme obdrželi od Ministerstva pro místní rozvoj České republiky písemnou informaci o poskytnutí finanční dotace. Celkové náklady projektu jsou 19,98 milionu Kč a poskytnutá dotace pro město Domažlice činí necelých 17,99 milionů Kč, což je 90 procent celkových nákladů,“ vyčíslila mluvčí radnice Kristýna Kolbecková.

MÍSTO PRO SETKÁVÁNÍ
V chystaném centru se plánují setkání obyvatel za účelem kulturním, společenským, vzdělávacím a za účelem pomoci znevýhodněným skupinám obyvatel v zapojování se do běžného občanského života ve spolupráci s veřejností. „Obecně je smyslem projektu přispět ke zlepšení vztahů ve společnosti a rozšířit infrastrukturu pro volnočasové a sociální aktivity na území města a Domažlicka,“ dodala Kolbecková.

Domažličtí naopak neuspěli se žádostí o dotaci na přestavbu části západního křídla objektu pivovaru. Chodská metropole žádala o peníze z Programu přeshraniční spolupráce, neboť na projektu spolupracoval s partnerským Furthem im Wald.

„Záměrem projektu Česko-bavorské dědictví – společně a atraktivně bylo vytvoření tří expozic. Dvě v suterénu a jedna ve čtvrtém patře západního křídla pivovaru. V suterénu měl výt představen pivovarský provoz a sklářství v Českém lese, v podkroví pak společná česko-bavorská historie i dějiny města a husitství,“ popsal záměry již dříve místostarosta města Stanislav Antoš (KDU-ČSL).

„Projekt neprošel, ještě nemáme výsledné odůvodnění, proč jsme neobdrželi dotaci, zatím nemáme. Zvažujeme, že bychom podali novou žádost. Do 23. srpna je vypsán další dotační titul, zřejmě se pokusíme do něj přihlásit, až budeme vědět, co se na naší první koncepci nelíbilo,“ shrnul místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).

Autor: Josef Babor

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Staňkově bude mít nádražní budova opravenou střechu a novou fasádu a okna.

Nová střecha, okna i fasáda. Staňkovské nádraží prochází rekonstrukcí

Holýšovské potěšila Domažličanka.
11

OBRAZEM: Holýšovské potěšila Domažličanka

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

V Hájích se srazila dvě auta

Mrchojedy – V Týnských hájích došlo v neděli odpoledne k nehodě.

Na pátek se chystá akce Den bez aut

Domažlice – V rámci Evropského týdne mobility se v pátek bude v Domažlicích konat Den bez aut. Akci pořádá spolek Chodsko žije.

Naši prvňáci ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích

Domažlicko - Ve středu 20. září najdete v Domažlickém deníku prvňáky z 1. C a 1. D ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení