S velkými plány se do budování nového muzea vojenské historie pustila domažlická Česká vojenská historická společnost. Budoucím návštěvníkům zpřístupní i dosud nepřístupný tajný bunkr, který byl připraven pro velitelství kasáren.

„Máme na pět let pronajaty tři místnosti, garáž a bunkr v budově bývalé Okresní vojenské správy v Petrovické ulici,“ uvedl za společnost Radek Čáni.
Muzeum bude hlavně zaměřeno na popis vojenské historie domažlického regionu. Jeho exponáty popíší nejen novodobou historii 20. století, ale připomenou i časově vzdálenější dění.

„Spolupracujeme s vojenskými veterány, skupinou historického šermu, hovoříme s pamětníky i dalšími amatérskými historiky. Sami pátráme v archivu a stává se, že nás sami osloví lidé, kteří se o naší činnosti dozvěděli a rádi by informacemi či exponátem také přispěli,“ popsal Čáni.

Návštěvníci budoucího muzea určitě uvidí vojenské uniformy, mapy, časopisy a další předměty vztahující se k tematickému zaměření vznikající instituce.
Jedním z nich bude i maketa stavu, který panoval na hranicích ještě v nedávné minulosti.

Tomu by se měla věnovat i zamýšlená brožura, která by mohla být distribuována do škol.
„Rádi do prostor muzea umístíme i další věci, které by nám zájemci propůjčili či věnovali,“ připomněla Michaela Čániová, která manželovi s přípravou muzea pomáhá.

„První výstavu, kterou připravíme, bychom věnovali tématu domažlického podzemí, další by se měla věnovat speciálním vojenským silám,“ plánuje Čáni.

Velkým magnetem bude zpřístupnění bunkru v podzemí, který byl připraven na přesun velitelů domažlické posádky v případě hrozícího nebezpečí.
V garáži vznikne věrně zobrazená část hraničního plotu s ostnatými dráty. Klubovna bude sloužit i jako knihovna s publikacemi s vojenskou tématikou, vedle bude i přednášková místnost.

Stavba budovy vojenské správy byla začala v roce 1927, o šest let později byl dostavěn celý areál kasáren. Plánovaným využitím pro vojenské muzeum se po mnoha letech neužívání dům oklikou vrací k podobnému účelu