VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domažličtí strážníci kontrolují osiřelé zahrádkářské kolonie

Městští policisté prověřovali nemovitosti nad sídlištěm Kavkaz, U Vodárny a Pod Vavřincem. Osiřelé zahrádkářské kolonie mohou být v tomto mimosezonním období lákadlem pro zloděje či bezdomovce, kteří mohou vstoupit do cizího objektu.

9.2.2016
SDÍLEJ:

KONTROLA. Městští strážníci kontrolují zahrádkářské kolonie v Domažlicích. Foto: Městská policie Domažlice

Strážníci Městské policie Domažlice v zimních měsících pravidelně zintenzivňují kontroly těchto oblastí v katastru města.

„Strážníci u těchto objektů kontrolují zejména uzamčení vstupních vrátek a vizuálně zkontrolují rovněž způsob zabezpečení samotné chaty, případně dalších přilehlých objektů. Zvýšenou pozornost strážníci během kontrol věnují především oknům, okenicím a balkonům, což jsou potenciálními nežádoucími návštěvníky nejvíce „zranitelná" místa," popisuje preventistka domažlické městské policie Věra Říhová.

„Je dobře, že tu městští policisté procházejí. Teď v zimě je tu velmi málo majitelů, tak je kontrola důležitá. Asi před dvěma lety sousedovi z kolny zmizelo nářadí a nějaké barvy. Taky to bylo v zimě, někomu se to hodilo a zřejmě to prodal někde v hospodě za pár piv," popisuje Jaroslav Chudý.

Strážníci při poslední, únorové, kontrole prověřovali nemovitosti ve třech zahradnických lokalitách: Na Kavkaze nad tratí, U Vodárny (směrem k Havlovicím) a Pod Vavřincem.

„Všechny kontrolované objekty byly řádně zabezpečeny a nejevily známky žádného násilného vniknutí. Strážníci v zahrádkářských koloniích nezaznamenali ani pohyb neznámých či podezřelých osob, což potvrdili rovněž přítomní majitelé zahrad, které strážníci na místě v době kontroly zastihli," shrnula Říhová.

Kontroly podobných lokalit budou pokračovat i nadále, a to opět v denních i v nočních hodinách.

„Pokud strážníci při kontrole zjistí narušení některého z kontrolovaných objektů, předají informaci strážníkovi s územní odpovědností za okrsek, ve kterém se daný objekt nachází, a okrskový strážník následně vyrozumí majitele o narušení jeho objektu," dodala preventistka Městské policie Domažlice.

Autor: Josef Babor

9.2.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pelechenský GurGul.
24

FOTOGALERIE: Nejlepší guláš uvařili hasiči z Žíňan

Opustili nás.

Opustili nás

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení