VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skauti vybrali v Pohádkovém lese přes 7 tisíc pro charitu

Staňkov – V Čermenském lesíku na okraji Staňkova se v sobotu konal lesní rej pohádkových bytostí.

12.5.2017
SDÍLEJ:

Pohádkové bytosti v pohádkovém lese. Foto: Jan KubátFoto: Deník / Šebek Stanislav

Mladší skauti a skautky z celého okresu se spolu s dalšími dětmi ze Staňkova a okolí postupně vydávali na cestu Pohádkovým lesem, ve kterém mohli potkat například Pata a Mata, Dobrou Vílu, Vodníka, Křemílka a Vochomůrku, Malou mořskou vílu, Boba a Bobka a další. Pohádkové bytosti jim pak do průvodky, kterou na úvod děti obdržely od Večerníčka, otiskly barevné razítko. Po deseti razítkách byla cesta u konce a děti se mohly zapojit do připraveného doprovodného programu. Trasy se zúčastnilo více než 300 dětí a dospělých.

V rámci naší akce jsme se zapojili i do celostátního projektu „Skautský dobrý skutek.“ Naším cílem bylo finančně podpořit vybraný charitativní projekt. Výběr projektu byl svěřen samotným dětem, které samostatně hlasovaly pro svého favorita. Finance na dar byly získány prodejem vlastnoručně vyrobených výrobků (mýdla, svíčky, šperky, dřevěné výrobky, apod.), prodejem občerstvení a z dobrovolného vstupného.

Celkem bylo vybráno 7 tisíc 770 korun, které děti poslaly do rukou Nadačnímu fondu Šance Onkoláčkům a projektu Dětského domova ve Staňkově – Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Robinson v Klenčí pod Čerchovem. Za peníze jménem vybraných nadací děkujeme a doufáme, že budou správně využity.

Za připomenutí stojí, že oddíl Junáka ve Staňkově ve spolupráci s okresní radou Junáka v Domažlicích pořádá obdobnou akci pro děti také na podzim. Podzimní, již tradiční a trochu strašidelná akce je nazvána Halloween. Na své přijdou i mnohem starší děti a mládež.

Závěrem nutno dodat, že pořádání akcí pro děti by se neobešlo bez podpory města Staňkov, ZŠ Staňkov a MTBS Staňkov.

Jan Kubát, Zuzka Čadová

Autor: Stanislav Šebek

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

V Hájích se srazila dvě auta.

V Hájích se srazila dvě auta

Na pátek se chystá akce Den bez aut

Domažlice – V rámci Evropského týdne mobility se v pátek bude v Domažlicích konat Den bez aut. Akci pořádá spolek Chodsko žije.

Naši prvňáci ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích

Domažlicko - Ve středu 20. září najdete v Domažlickém deníku prvňáky z 1. C a 1. D ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích.

Mrákovské soubory opět vystupovaly v Praze

Mrákov, Praha – Svátky úrody a sklizně – dožínky – mají v Čechách dlouhodobou tradici. Událost, jež je spjata převážně s venkovem, nabývá na významu i v prostředí měst.

FOTO: Kolovečtí hasiči mají nový automobil

Koloveč – Dobrovolní hasiči z Kolovče mají zbrusu nový automobil. Uvedli ho do provozu v sobotu odpoledne s velkou slávou a za účasti hostů a široké veřejnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení