VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptali jsme se po vyhlášení výsledků voleb

DOMAŽLICKO -Co si myslíosobnosti domažlického regionu bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb?

21.10.2008
SDÍLEJ:

Co říkala bezprostředně po vyhlášení výsledku voleb, kdy drtivě zvítězila ČSSD, ředitelka Domažlické nemocnice Alena Výrutová? Očekává proklamovanou přeměnu nemocnice z akciové společnosti na příspěvkovou organizaci kraje?
„Co se týče voleb, to jsem před chvíli teprve začala zjišťovat. Výsledek mne vyloženě překvapil, a to nejen v Plzeňském kraji, ale také například ve středních Čechách. Co se týče přeměny nemocnic na ´neziskovky´, to si počkáme. ČSSD avízovala to, že pokud vyhraje volby, v ´neziskovkách´ se srovnají platy se státními organizacemi,“ uvedla Deníku Alena Výrutová s tím, že z ekonomického hlediska to může být pro zaměstnance nemocnice zajímavé. „Plzeňský kraj vlastní veškeré akcie Domažlické nemocnice, bude zajímavé, jakým způsobem ji přemění,“ dodala Výrutová.

Co si myslí o výsledku voleb starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka? Jak si vysvětluje fakt, že u nich v Bělé zvítězila KSČM?
„Těžko říci. Ale myslím si, že u nás zvítězila KSČM, neboť měla v programu centrální témata. To znamená věci, které se lidí přímo dotýkají. Já si myslím, že krajské a komunální volby jsou rozdílné, do ´kraje´ by se mělo volit průřezem stran, jako je tomu v obcích. Sláva vítězům – čest poraženým,“ uvedl Deníku starosta Bělé Libor Picka, jež kandidoval na 3. místě jako člen US-DEU za Stranu zelených. Do krajského parlamentu se však nedostal.

Jakým způsobem si vysvětluje vítězství ČSSD ve Staňkově jeho starosta Alexandr Horák (ODS)? Myslí si, že až ´na kraji´ začne vládnout ČSSD, že se pro něj i pro Staňkov něco změní?
„Myslím si, že je to odraz celostátní politiky špiček ODS. Výsledek voleb mne překvapil, určitě jsem neočekával nástup ČSSD v takovém rozsahu, ani to, že naše strana ztratí své bašty, jako například ve středních Čechách.
Co se týče změny v krajském zastupitelstvu a vedení Plzeňského kraje vůbec, pak nemám obavy. Já si myslím, že kraj bude fungovat stejně jako dosud. Věřím, že spolupráce s krajskými orgány bude stejná, i když se tam vymění politická reprezentace,“ myslí si Alexandr Horák.

Starosta Horšovského Týna Josef Holeček (ODS) přestává být členem krajského zastupitelstva. Co říká tomu, že v H. Týně zvítězila ČSSD? Očekává nějakou změnu ve vztazích k jeho osobě a městu ze strany nového vedení ´kraje´?
„Proč lidé volili ČSSD? Asi nepochopili, o čem krajské volby jsou. ČSSD do nich šla s celostátními tématy, která nebudou v krajském měřítku uplatňována, krajské volby je nemohou tudíž změnit. Možná lidi zmátla negativní kampaň ČSSD, která šla do předvolební kampaně s kritikou. Na druhé straně politiku špiček ODS poznamenaly před volbami aféry a pseudoaféry, v nichž se nemohli normální lidé orientovat. ODS také nezvolila správnou kampaň, myslím takovou, která by byla odpovědí na kampaň ČSSD.
Co se týče nového krajského zastupitelstva, větší změny ve vztahu k našemu městu neočekávám, Horšovského Týna by se změna v krajském zastupitelstvu neměla dotknout. Jen si myslím, že komunikace možná nebude taková, jaká byla,“ uvedl Josef Holeček s tím, že jedinou výraznou změnou je pro něj skutečnost, že už nebude členem vrcholného krajského orgánu.

Autor: Milena Cibulková

21.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

VÁCLAV A  LIBUŠE KRESLOVI vedou domažlickou restauraci Zubřina od r. 2005.

Základem je výborné jídlo a dobré pivo, lidé se pak vrací

Výstava v Galerii bratří Špillarů.
4

FOTO: V Galerii bratří Špillarů byla zahájena nová výstava

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

Den bez aut v Domažlicích: debata, výstavy i hry

Domažlice – Pro děti i dospělé byl přizpůsoben komponovaný celodenní program pátečního Dne bez aut, který na domažlickém náměstí připravil spolek Chodsko žije. Ve stánku před radnicí si mohli příchozí vyzkoušet Kurz první pomoci zážitkem.

Do voleb zbývá měsíc, kandidátky zveřejněny

Plzeňský kraj – Za měsíc, 20. a 21. října zvolíme nové poslance. Vybírat budeme v kraji z 427 tváří.

Lup z chat skončil v křoví

Kdyně – Ve středu či čtvrtek se neznámý pachatel vloupal do zahradních chat ve Kdyni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení