VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Premiér a ministryně ocenili Aloise Štípka ze Svazu neslyšících

Domažlice, Kdyně - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou ocenili seniory a organizace, kteří ve svém volném čase pomáhají zlepšit kvalitu života seniorů a obětavě pomáhají ostatním.

13.10.2016
SDÍLEJ:

Premiér Sobotka předává ocenění A. Štípkovi.Foto: archiv L. Kubertové

Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace se předávala v Brně na mezinárodní konferenci „Příprava společnosti na demografické změny".

Bylo nominováno 42 jednotlivců a 16 organizací a kolektivů z celé republiky a odborná porota rozhodla o umístění Aloise Štípka ze Kdyně na 2. místě v kategorii jednotlivců.

Organizace sluchově postižených osob byla v Domažlicích založena 7. června 1964 jako součást tehdejší celookresní organizace invalidů, letos tedy oslavila už 52. výročí. Alois Štípek je zakládajícím členem této organizace, která je dnes součástí Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s.

Alois Štípek v organizaci pracoval jako předseda, byl i předsedou krajské organizace, členem republikového výboru svazu a i ve věku 88 let pracuje ve výboru základní organizace. Zasloužil o zřízení poradenského centra pro sluchově postižené v Domažlicích (prvního v kraji), jehož byl dlouholetým vedoucím až do 80 let věku. Vždy usiloval o to, aby lidé se sluchovým postižením měli dostatek kompenzačních pomůcek sluchadel, komponentů ke sluchadlům, zesilovacích a světelných zařízení nejen osobních, ale i veřejných, například v městských kinosálech. Pořádal naučně vzdělávací výlety, psychorehabilitační pobyty s nácvikem odezírání a reedukace sluchu nejen pro členy organizace domažlické, ale i organizací ze sousedních okresů i z Plzně a spolupracoval s těmito organizacemi. Při zajišťování kompenzačních pomůcek spolupracoval i s foniatry a audioprotetickými firmami. O jeho činnosti věděli nejen sluchově postižení občané, ale i obecní úřady a krajský úřad, když je žádal o příspěvek, dotaci na fungování organizace a jejího poradenského centra.

Škoda, že se mu nedostalo ocenění i v rámci regionu, i když jsem o organizaci i o něm osobně na jaře dala vědět na domažlický a kdyňský městský úřad i panu hejtmanovi na krajský úřad. Jak se říká, „doma není člověk prorokem". Moc panu Štípkovi za členy výboru základní organizace blahopřeji a jsem moc ráda, že s ním mohu už dlouhá léta spolupracovat.

Libuše Kubertová, předsedkyně ZO SNN

v Domažlicích, p.s.

Autor: Redakce

13.10.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Mladý zločinec opět utekl

Klatovsko, Hostouň – Zřejmě nejnebezpečnějšímu mladistvému zločinci z Klatovska se opět podařilo utéci z výchovného ústavu v Hostouni, a to přesto, že má nařízenu ochrannou výchovu. Dopaden byl až po bezmála dvou týdnech.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Domažlice - Veřejné záchody v Domažlicích v současné době nenajdete. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení