VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pětadvacet dětí z Horšovského Týna se stalo malými keramiky

Horšovský Týn – V polovině února byla zahájena činnost keramického kroužku v horšovskotýnské SOŠ a SOU v Nádražní ulici.

26.3.2015
SDÍLEJ:

Z keramického kroužku v Horšovském Týně.Foto: Jaroslav Čedík

Na první setkání s keramickou hlínou se těšilo celkem 25 přihlášených dětí od předškolního věku až po desetileté školáky. Kroužek vedou žákyně prvního a druhého ročníku oboru předškolní a mimoškolní pedagogika.

Jelikož součástí jejich odborné výuky je i keramické modelování s didaktikou, zrodil se nápad vyzkoušet si práci s dětmi přímo takříkajíc v terénu. Tato činnost je pro děti velkým dobrodružstvím, ale také zkouškou trpělivosti a pečlivosti.

Pro žákyně oboru předškolní a mimoškolní pedagogika je zase tato cenná zkušenost obohacením jejich prvních nesmělých začátků v pedagogické činnosti. Atmosféra je velmi pozitivní a výsledkem jejich společného snažení jsou i první glazované keramické výrobky, které jsou vystaveny v prostorách odborných učeben. Zároveň je zde také umístěna pec na vypalování.

Didaktické zkušenosti získávají žákyně oboru předškolní a mimoškolní pedagogika i v jiných aktivitách. Takovými aktivitami je například týdenní individuální praxe v mateřském centru Duhový svět, kde se žákyně přímo podílí na pedagogickém procesu, například i tím, že hravou formou vyučují základům angličtiny, nebo pracují s interaktivní tabulí k interpretaci dětských pohádek.

Další konkrétní pedagogickou zkušeností je nácvik loutkových divadelních her, které zhlédla již řada malých diváků nejen z Horšovského Týna.
Děti z Dětského domova Nová Ves navštívily počátkem března poslední hrané představení Červená Karkulka, pro které velmi povedené loutky vyrobily samy žákyně dnes již druhého ročníku Předškolní a mimoškolní pedagogiky.

Autor:Jaroslav Čedík

Autor: Redakce

26.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Peníze. Ilustrační foto.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Domažlice – Olejomalby Zdeňka Martínka jsou až do konce roku k vidění v jídelně seniorského penzionu v Baldovské ulici 638. Zájemci tak mají možnost seznámit se s dosud veřejnosti nepříliš známou stránkou osobnosti dlouholetého meclovského starosty (2000-2016).

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení