VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Pasečnici odstoupila převážná většina nezávislých

PASEČNICE - Ani po dalším opakování voleb do obecního zastupitelstva není v Pasečnici nic jistého. Abdikovat na mandát se totiž rozhodli čtyři zastupitelé z nezávislé kandidátky v čele s lídrem Václavem Ticháčkem. V průběhu víkendu k nim přibyli další tři.

1.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

„Správci obce panu Ticháčkovi jsme 25. září předali dopis, kde jsme uvedli, že kandidáti za ČSSD jsou kdykoli ochotni k povolebnímu vyjednávání. Žádali jsme o stanovení schůzky, ale k tomu nedošlo,“ nastiňuje situaci lídr kandidátky ĆSSD Věra Čistecká. Dodává, že 27. září v podvečer, neboť nedostali žádnou odpověď, roznesli dopis jednotlivě všem protikandidátům a žádali je, aby se sešli k jednání 1. října na obecním úřadě: „O tom, že někteří nezávislí kandidáti odstoupili, jsme se sice dozvěděli, ale nikoli oficiálně. Udělali jsme všechno pro to, aby na ustavující schůzi zastupitelstva byly jasné podmínky a před občany se předstoupilo s čistou věcí.“

„Ustavující schůzi jsem svolal na 7. října. Jako správci obce mi to ukládá zákon. V pondělí předám na správní odbor Městského úřadu v Domažlicích písemná prohlášení o rezignaci sedmi odstupujících z mé kandidátky. Myslím si, že povolební vyjednávání by vzhledem k rozložení sil v zastupitelstvu nebylo průchozí. Nemělo cenu vyjednávat,“ říká dosavadní správce obce Pasečnice a lídr nezávislé kandidátky Václav Ticháček s tím, že z jeho kandidátky zbývají dva zástupci, kteří mohou v zastupitelstvu pracovat.

V Pasečnici se volilo sedmičlenné zastupitelstvo obce. Ale ani po nástupu náhradníků z kandidátky SNK nebude možné tohoto počtu docílit. Vadí to?

„I když sedm lidí z jedné kandidátky odstoupilo, zbývající dva mohou doplnit zastupitele za ČSSD na šestičlenný orgán obce. A pokud v něm počet zastupitelů neklesne pod pět, je zastupitelstvo usnášeníschopné,“ uvedla včera Deníku vedoucí správního odboru MěÚ v Domažlicích Marie Buršíková

1.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj bez kalhot se chtěl do auta vloupat víkem od kanálu

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Vidice – Myslivecký spolek Lichoň Vidice se rozhodl posílit zaječí populaci ve své honitbě.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení