VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Panenky školáků mají pomoci jiným dětem

DOMAŽLICE - Dvanáct tisíc korun na očkování dětí v rozvojových zemích by měl přinést počin žáků 2. B Základní školy Komenského 17 v Domažlicích

13.3.2009
SDÍLEJ:

Žáci 2. B Základní školy Komenského 17 v Domažlicích dnes dokončili panenky pro UNICEF.Foto: DENIK/Milena Cibulková

Právě tolik peněz by měl vynést prodej dvacítky panenek, které za pomoci svých rodičů školáci vyrobili v rámci projektu Panenka.

Jeho cílem je získat peníze na celosvětovou očkovací kampaň Dětského fondu OSN – UNICEF, který je největší světovou organizací zabývající se ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí.

„Nápad vyrobit panenky vzešel od rodičů. Jsem ráda, že se ujal. Je to pro dobrou věc, což také děti dobře pochopily,“ řekla Deníku učitelka Dita Kovářová s tím, že do projektu, který byl dobrovolný, se zapojilo 21 z celkových 24 žáků její třídy.

„Četla jsem, že se stejná akce konala v Klatovech. Napadlo mne, že by se stejným způsobem mohla zapojit i třída naší Marušky,“ říká Marie Rajchartová z Třebnic, která svůj návrh přednesla na třídní schůzce rodičů. Nápad se zalíbil natolik, že se do projektu Panenka vrhla převážná většina rodičů druháků. „Dětem jsme nejprve ušili panenku. Musí být vyrobena z přírodních materiálů a bez použití knoflíků. Velikost je stanovena na 30–50 centimetrů, od Českého fondu UNICEF jsme na tělíčko dostali střih. Samozřejmě, že naše děti jsou teprve ve druhé třídě, takže jsme jim museli dost pomáhat. Na nich už bylo dotvoření panenky – malování očí, pusinky a nosu,“ vysvětlila maminka Hana Hradecká z Domažlic.

Ve 2. B se tak ve čtvrtek 12. března v poledne sešlo 21 nejrůznějších panenek. „Domluvili jsme se s rodiči mých žáků, že jednu z panenek koupíme a stane se třídním maskotem,“ předeslala učitelka Kovářová ještě předtím, než děti své panenky položily do řady vedle sebe. Třídní učitelka je za pomoci přítomných maminek Rajchartové a Hradecké označila čísly.

Na žácích pak bylo napsat na lísteček číslo panenky, která má zůstat v Domažlicích a na niž se složili rodiče všech 24 žáků. „Nejvíce bodů získala panenka Elišky. Podívejte, jak je krásná, dokonce má z každé strany jiný obličej. Tenhle se zavřenýma očima vám budu ukazovat, když budete zlobit,“ zapojila panenku do života třídy učitelka.

Zbylá dvacítka panenek bude k mání ve 2. B spolu s dalšími výrobky dětí při Velikonoční výstavě, a to 9. dubna od 13 do 16 hodin. „Panenky, které se neprodají, pošleme na UNICEF. Ale byla bych ráda, kdyby se všechny naše panenky podařilo adoptovat. Zvu na naši výstavu i veřejnost,“ zakončila učitelka Kovářová.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
13.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vypouštění zajíců.
5

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení