VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava domažlického bazénu začne až v červnu

Domažlice – Rekonstrukce se posouvá o rok. Domažlický bazén je tak bez jakkéholiv omezení i nadále otevřen.

25.9.2015
SDÍLEJ:

NÁVŠTĚVNÍCI bazénu jej bez omezení mohou využívat až do příští letní odstávky. Foto: Deník/ Josef Babor

 O rok se posouvá začátek rekonstrukce a dostavby domažlického bazénu. Kvůli zákonným lhůtám při složitém výběrovém řízení nebyl vybrán zhotovitel před pravidelnou letní odstávkou, při které by mohl začít s náročnými stavebními a technologickými úpravami.

Původní plán počítal s tím, že stavbaři využijí letní přestávky v letech 2015-2017 a na podzim 2017 budou práce hotovy.

„Investor nakonec řekl, že rekonstrukci nezvládne během dvou odstávek, ale že skutečně potřebuje tři, a tak jsme se rozhodli vše o rok posunout. Rekonstrukce tedy bude probíhat od července 2016 do září 2018," konstatoval domažlický starosta Miroslav Mach.

„Plavecký bazén, dětská část i sauna jsou plně v provozu jak pro veřejnost, tak pro školní výuku plavání i profesionální plavce," uvedl ředitel bazénu Jiří Houška.

„Bazén si opravu zaslouží. Je vidět, že se stavěl už v osmdesátých letech. Jsem rád, že není úplně zavřený, že ještě slouží a že si můžu chodit zaplavat," řekl Jan Kramář.

„V areálu vznikne nové wellness centrum s posilovnou, sauny, slané bazény, odpočinková zóna, nové šatny, zázemí, restaurace, bude zajištěna statika budovy, základy, počítá se s novou vzduchotechnikou, s opravou střechy, bazénovou vanou, ubytovna bude mít vyšší kapacitu, v areálu vznikne zázemí pro bowling nebo kuželky a přistaveny budou také dva zážitkové bazény s tobogánem," shrnul plány starosta Mach.

Zrenovovaný bazén bude mít bezbariérové vstupy, budova bude kompletně zateplena a dostane novou fasádu.

„Celkové náklady na kompletní opravu a přístavbu bazénu jsou 186,5 milionu korun bez DPH. Výhodou je, že se město nyní nebude muset zadlužit a rekonstrukci pokryje z vlastních zdrojů. I celková příprava firmy bude pečlivější," zmínil výhody ročního posunu Mach.

Výběrové řízení na dodavatele stavby bylo vzhledem k velikosti zakázky nejsložitější v dějinách Domažlic. Trvalo čtrnáct měsíců. V červenci byly otevírány obálky s nabídkami firem. Do tendru se přihlásilo šest firem. Při výběru a hodnocení někteří uchazeči využili svého práva a několikrát se odvolávali.

„Celý proces se tak zásadně prodlužoval. Smlouva o dílo byla nakonec podepsána se Společností GG-PSJ, bazén Domažlice, což je korporace firem GEOSAN GROUP a.s. a PSJ, a.s., až v září," podotkl starosta. Zmíněné konsorcium předložilo nejnižší nabídku.

Po uzavření výběrového řízení nastalo vyjednávání o harmonogramu prací, protože mezitím již uplynula pravidelná letní odstávka bazénu, a zbývaly by tak již pouze dvě, aby byla stavba dokončena v původně stanoveném termínu.

Město do oprav investovalo i v uplynulých letech. Před časem došlo k výměně technologie na čištění vody a v lednu 2011 byl otevřen přestavěný dětský vodní svět.

Autor: Josef Babor

25.9.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Veřejné záchody v Chodské ulici v Domažlicích. Záměr na jejich rekonstrukci narazil na stanovisko památkářů a sousedů.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Poberta vybral auto u Draženova

Draženov – Zloděje zřejmě přilákal mobilní telefon, který ležel před sedadlem spolujezdce v uzavřeném audi, které stálo nedaleko Draženova.

Poběžovickou pouť ozdobí muzika, historický program i půlmaratón

Poběžovice – Poběžovický pouťový festival nabízí návštěvníkům třídenní nabitý program. 

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Kanice – Po roce se kanický zámek opět otevírá veřejnosti. V sobotu se bude konat ochutnávka vín a marmelád, na neděli je přichystán den otevřených dveří.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Koloveč – Oslava 820 let založení městyse Koloveč na Domažlicku se koná od pátku do neděle 18. – 20. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení