VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odborníci porážejí nebezpečné stromy

Domažlice – Narušená statika zdi, do které prorůstal, a nebezpečí jejího následného vyvalení na objekt chráněné dílny v objektu bývalých kasáren naproti Letnímu kinu. To byl hlavní důvod odstranění javoru, který zhruba šedesát let rostl v areálu bývalé školní zahrady v ulici 28. října.

19.12.2013 1
SDÍLEJ:

Z prací na odstranění javoru u chráněné dílny.Foto: Deník/ Josef Babor

„Tento javor klen byl zhruba 25 metrů vysoký. Bohužel hrozilo nebezpečí pádu na nově opravenou budovu, kde nyní sídlí chráněná dílna charity," uvedl Josef Schneider z firmy Dozapo, která odstranění stromu prováděla.

„Každá větev se musí samostatně snést, strom nejde porazit naráz," vysvětlil postup prací Schneider.

Jeho kolegové javor postupně odřezali až na pařez.

V období vegetačního klidu dochází k prořezávkám i na dalších místech města.

Během úterka zmizely například tři stromy v sousedství ubytovny v Kozinově ulici.

„Chodila jsem kolem nich z obchodu po pěšině k našim bytovkám. Je pravda, že větve zasahovaly až k té pěšině, ale teď po vykácení je to takový smutný pohled na najednou prázdný prostor," popsala paní Miloslava.

Ve středu pak pracovníci Domažlických technických služeb ukončili práce na odstranění vrby ze zahrady Základní školy v ulici Msgre B. Staška.

V minulém týdnu na ní začali provádět původně záchranné práce pracovníci odborné firmy, ale po zahájení prací v koruně stromu zjistili abnormální výkyvy.
„Při pouhém odřezávání větví v horní partii stromu se výrazně chvěl," popsal zásah arborista Tomáš Ridel. Rozpad kmene a hniloba pak byly další argumenty, které vedly k rozhodnutí místo záchranných prací strom porazit.

„Šestnáctimetrová vrba musela být nejprve postupně rozřezána z výsuvné plošiny. Vzniklo tak šestimetrové torzo, které ve středu odstranili naši pracovníci," popsal Jaroslav Zavadil, ředitel Domažlických technických služeb. Nebezpečné bylo, že přímo pod narušenou vrbou byl jeden z herních prvků, které jsou rozeseté po školní zahradě.

V Domažlicích jsou naplánovány i další velké zásahy do městské zeleně, které se mohou provádět v období vegetačního klidu.

V březnu dojde k pořezání akátové aleje v ulici Msgre B. Staška a také čtyř lip na Chodském náměstí u pomníku Obětem nacismu.

Autor: Josef Babor

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení