VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Holýšova už nechtějí chodit ve tmě

Holýšov - Obyvatelům části Husovy třídy v Holýšově schází veřejné osvětlení. Město letos s jeho vybudováním nepočítá, ale ani je nevylučuje.

19.3.2011
SDÍLEJ:

Starosta Holýšova Antonín PazourFoto: Deník/ Stanislav Šebek

Část Husovy třídy v Holýšově se topí ve tmě. Veřejné osvětlení na konci ulice vedoucí směrem k městské části Dolní Kamenice postrádají obyvatelé několika domů, tamní zahrádkáři i ostatní chodci.

„Je tam i klubovna Junáka, takže někdy chodí v úplné tmě i děti,“ poznamenává Jan Toupal z Holýšova, který má v Husově třídě přechodné bydliště. Připomíná, že pro Holýšovské jde zároveň i o oblíbené místo k procházkám.

„Teď už je večer poměrně dlouho vidět, ale v období od listopadu do února to byla hrůza. Úplná tma v celé ulici a takhle to zůstane, dokud se tam někomu něco nestane,“ obává se Toupal.

Na vyřešení několikaletého problému Holýšovští stále čekají. „V roce 2009 několik občanů sepsalo žádost, dalo ji tajemníkovi městského úřadu a bylo nám slíbeno, že se osvětlení udělá. Nechal se dokonce udělat projekt, proběhlo místní šetření, navrhli pět lamp a ukázali nám, kde budou stát,“ popisuje Toupal. „Městský úřad se vyjádřil, že do konce loňského roku osvětlení bude, ale nestalo se tak,“ dodává.

Starosta města Antonín Pazour vysvětluje, že prodloužení veřejného osvětlení sice je vyprojektováno, ale do rozpočtu na letošní rok zatím zahrnuto nebylo.

„Není prostě prioritou, máme naléhavější investice a opravy. To samozřejmě neznamená, že osvětlení neuděláme. Budou se dělat změny rozpočtu a pokud z nich vyplyne, že bychom osvětlení mohli do letošního rozpočtu zahrnout, uděláme to,“ slibuje starosta.

Poznamenává, že práce při přípravě rozpočtu byla velice napjatá, ve všech oblastech byly výdaje redukovány, snížily se náklady na provoz všech příspěvkových organizací i na provoz městského úřadu. Prioritou jetošního roku je pro Holýšovské zateplení kulturního domu.

„Zajímavostí také je, že tam, kde bydlí lidé, není osvětlení žádné a přitom už funguje jinde u parcel, kde zatím nikdo nebydlí a osvětluje se tam prázdné pole,“ podotýká Toupal.

Starosta Pazour však oponuje: „Bylo by fér zmínit, že tamní obyvatelé si před budováním domů byli vědomi, že tam veřejné osvětlení není a neví se jistě, kdy bude zřízeno,“ dodal na závěr.

Holýšovští letos zatím plánují pouze vybudování veřejného osvětlení pod Husovou třídou v části přezdívané „pod bývalým byťákem“, kde jsou tři rodinné domky.

Autor: Stanislav Šebek

19.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vypouštění zajíců.
5

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení