VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat Staňkova dostane lepší značení

Staňkov – Obchvat Staňkova dostane na jaře výraznější vodorovné značení. Měla by se tak zvýšit bezpečnost, hlavně u křižovatek s odbočkami do města.

8.4.2017
SDÍLEJ:

Slavnostní otevření obchvatu Staňkova.Foto: Deník/ Stanislav Šebek

Po novém obchvatu se řidiči projíždějí pátý měsíc a došlo zde již k několika nehodám, z toho pěti vážnějším. Při té první zemřel taxikář, poslední se pak stala před týdnem. To když dvaasedmdesátiletý řidič osobního auta vjíždějící od Staňkova na obchvat nedal na křižovatce přednost a srazil se s kamionem.

Odbočování z obchvatu na vedlejší silnice formou klasické křižovatky a nikoli odbočovacího pruhu se řadě řidičů nelíbí.

„Za vážnou nehodu u Staňkova může především špatný projekt obchvatu, který nepočítá s odbočovacími či připojovacími pruhy. Tato nehoda nebude poslední, pokud se to nepředělá,“ prohlásil čtenář Michal Černý. „Sám čekám, kdy mne odzadu sejme kamion, až budu odbočovat na Staňkov,“ dodal.

Policisté dali podnět

Ředitel plzeňské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Zdeněk Kuťák vysvětlil, že to, zda se mají či nemají použít odbočovací pruhy, stanovují platné normy, týkající se zejména intenzity provozu. „Ve Staňkově taková intenzita prostě není,“ dodal s tím, že k záležitosti se vyjadřovaly i příslušné orgány včetně policie.

Kvůli nehodám na obchvatu však nyní domažličtí dopravní policisté dali podnět na ŘSD požadující úpravu vodorovného dopravního značení tak, aby bylo výraznější a řidič ho lépe viděli.

Ředitel plzeňské správy ŘSD Zdeněk Kuťák potvrdil, že obchvat na jaře nové značení dostane. „Když se obchvat otvíral a dával do předčasného užívání, udělalo se značení v klasické bílé barvě. To je běžná praxe, protože výraznější plastové vodorovné značení se v listopadu udělat nemohlo kvůli nízké teplotě. Až se nyní na jaře udělá trochu tepleji, dostane obchvat finální vodorovné značení z plastu. Jde o nejvýraznější značení, jaké existuje a bude opravdu dobře viditelné,“ slibuje Kuťák.

Řidič Dominik Pfliegel po obchvatu jezdí denně. „Odbočovací pruhy by byly lepší, ale alespoň něco,“ řekl. „Myslím, že výraznější pruhy na silnici pomohou, protože vím, že je právě docela snadné na obchvatu přehlédnout, že už se odbočka na Staňkov blíží, a řidiči pak prudce zpomalují, aby ji nepřejeli,“ dodal.

Autor: Stanislav Šebek

8.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarní úklid na zámku v Čečovicích.
5

Zchátralá památka dostane nová vrata

REVOLVERY pocházejí zřejmě z první světové války.

Žena našla na půdě třináct historických revolverů

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Žula na památník Díky, Ameriko! nemusí být z Česka

Plzeň – Existuje v Česku společnost, která je schopná dodat na stavbu památníku Díky, Ameriko! tak velké bloky kvalitní žuly?

Šárku Pokornou ke studiu oboru strojní mechanik nalákal bratr

Domažlice – Šárka Pokorná studuje na domažlickém učilišti 3. ročník oboru Strojní mechanik se zaměřením na vstřikování plastů. I když je tento obor většinově doménou kluků, Šárka je v něm velmi úspěšná.

CykloDeník vychází v úterý

Plzeňsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies