VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce zvou poutníky na Svatojakubské dny

Kdyňsko – Přeshraniční projekt Česko-německé Svatojakubské dny v rámci spolupráce partnerských obcí Klatovy, Loučim, Kdyně, Všeruby a Eschlkam se blíží a naplno propukne v pátek 21. července. K tomuto projektu již proběhla i koordinační schůzka partnerských obcí.

13.7.2017
SDÍLEJ:

ÚČASTNÍCI koordinační schůzky partnerských obcí k pořádání Svatojakubských dnů.Foto: ÚM Všeruby

„Je to naprosto ojedinělé, že záštitu nad touto akcí převzali biskup Tomáš Holub z Plzně a biskup Dr. Rudolf Voderholzer z Regensburgu“, řekl na schůzce eschlkamský starosta Josef Kamermeier. Zároveň dodal, že je potěšen, že přeshraniční spolupráce opět upevnila vztahy partnerských obcí, a že může v Eschlkamu přivítat kolegyni Janu Dirriglovou z Loučimi a kolegy starosty Jana Löfelmanna ze Kdyně, Václava Bernarda ze Všerub a Martina Kříže z Klatov, a dále pak přivítat Michala Neubergera z chamské Katolické společnosti pro vzdělávání dospělých a také ostatní spolupracovníky.

Svatojakubské dny začínají v pátek 21. července, když v 8 hodin ráno vyjíždí autobus z Eschlkamu, který postupně sveze poutníky na trase Eschlkam – Klatovy. V 9 hodin hodin bude slavnostní přivítání poutníků u nového Svatojakubského kamene u Arciděkanského kostela a poté již čeká poutníky přibližně 20 km trasa na Koráb u Kdyně. Během cesty starostka obce Loučim přivítá poutníky u Modlína, kde bude také usazen nový Svatojakubský kamen. Na Korábu pozdraví poutníky starosta města Kdyně, který také všechny srdečně zve na společné posezení. Autobus pak odveze poutníky zpět do Eschlkamu a Klatov.

Druhý den, v sobotu, odjíždí opět v 8 hodin autobus z Eschlkamu do Kdyně a další autobus vyjíždí do Kdyně v 8 hodin z Klatov (od zastávky U Škodovky). V 9 hodin hodin se poutníci vydají od kostela sv. Mikuláše ve Kdyni na 12 km pochod, který povede přes poutní barokní kostel sv. Anny na Tanaberku až do Všerub. Ve Všerubech poutníky přivítá starosta Václav Bernard u nového Svatojakubského kamene.

„Po slavnostním odhalení zvu všechny zúčastněné na společné posezení s bohatým kulturním programem. Občerstvení pro nás zajistí ZOD Mrákov,“ dodává Václav Bernard.

V neděli čeká na poutníky závěrečná etapa putování ze Všerub do Eschlkamu. Autobus z Klatov (od zastávky U Škodovky) vyjíždí v 9.30 hodin a ze Kdyně v 10 hodin hodin. Zahájení pochodu je naplánováno v 10.30 hodin u kostela sv. Michaela ve Všerubech. Na trase dlouhé necelých 10 km půjdou spolu s poutníky i patroni celé akce, plzeňský biskup Tomáš Holub a generální vikář regensburské diecéze Michael Fuchs. Na hraničním přechodu uslyší poutníci slavnostní salvy, které vystřelí střelecký spolek ze Seugenhofu. V Eschlkamu se na závěr třídenního putování koná v 13:30 slavnostní poutní mše svatá.

Přihlásit se na Svatojakubské dny můžete na tel. čísle 379 779 233 či e-mailu podatelna@vseruby.info, nebo na úřadě městyse ve Všerubech. Autobusová doprava je po všechny tři dny zdarma.

Autor: Stanislav Šebek

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Staňkově bude mít nádražní budova opravenou střechu a novou fasádu a okna.

Nová střecha, okna i fasáda. Staňkovské nádraží prochází rekonstrukcí

Holýšovské potěšila Domažličanka.
11

OBRAZEM: Holýšovské potěšila Domažličanka

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

V Hájích se srazila dvě auta

Mrchojedy – V Týnských hájích došlo v neděli odpoledne k nehodě.

Na pátek se chystá akce Den bez aut

Domažlice – V rámci Evropského týdne mobility se v pátek bude v Domažlicích konat Den bez aut. Akci pořádá spolek Chodsko žije.

Naši prvňáci ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích

Domažlicko - Ve středu 20. září najdete v Domažlickém deníku prvňáky z 1. C a 1. D ze ZŠ Komenského 17 v Domažlicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení