VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce zvou poutníky na Svatojakubské dny

Kdyňsko – Přeshraniční projekt Česko-německé Svatojakubské dny v rámci spolupráce partnerských obcí Klatovy, Loučim, Kdyně, Všeruby a Eschlkam se blíží a naplno propukne v pátek 21. července. K tomuto projektu již proběhla i koordinační schůzka partnerských obcí.

13.7.2017
SDÍLEJ:

ÚČASTNÍCI koordinační schůzky partnerských obcí k pořádání Svatojakubských dnů.Foto: ÚM Všeruby

„Je to naprosto ojedinělé, že záštitu nad touto akcí převzali biskup Tomáš Holub z Plzně a biskup Dr. Rudolf Voderholzer z Regensburgu“, řekl na schůzce eschlkamský starosta Josef Kamermeier. Zároveň dodal, že je potěšen, že přeshraniční spolupráce opět upevnila vztahy partnerských obcí, a že může v Eschlkamu přivítat kolegyni Janu Dirriglovou z Loučimi a kolegy starosty Jana Löfelmanna ze Kdyně, Václava Bernarda ze Všerub a Martina Kříže z Klatov, a dále pak přivítat Michala Neubergera z chamské Katolické společnosti pro vzdělávání dospělých a také ostatní spolupracovníky.

Svatojakubské dny začínají v pátek 21. července, když v 8 hodin ráno vyjíždí autobus z Eschlkamu, který postupně sveze poutníky na trase Eschlkam – Klatovy. V 9 hodin hodin bude slavnostní přivítání poutníků u nového Svatojakubského kamene u Arciděkanského kostela a poté již čeká poutníky přibližně 20 km trasa na Koráb u Kdyně. Během cesty starostka obce Loučim přivítá poutníky u Modlína, kde bude také usazen nový Svatojakubský kamen. Na Korábu pozdraví poutníky starosta města Kdyně, který také všechny srdečně zve na společné posezení. Autobus pak odveze poutníky zpět do Eschlkamu a Klatov.

Druhý den, v sobotu, odjíždí opět v 8 hodin autobus z Eschlkamu do Kdyně a další autobus vyjíždí do Kdyně v 8 hodin z Klatov (od zastávky U Škodovky). V 9 hodin hodin se poutníci vydají od kostela sv. Mikuláše ve Kdyni na 12 km pochod, který povede přes poutní barokní kostel sv. Anny na Tanaberku až do Všerub. Ve Všerubech poutníky přivítá starosta Václav Bernard u nového Svatojakubského kamene.

„Po slavnostním odhalení zvu všechny zúčastněné na společné posezení s bohatým kulturním programem. Občerstvení pro nás zajistí ZOD Mrákov,“ dodává Václav Bernard.

V neděli čeká na poutníky závěrečná etapa putování ze Všerub do Eschlkamu. Autobus z Klatov (od zastávky U Škodovky) vyjíždí v 9.30 hodin a ze Kdyně v 10 hodin hodin. Zahájení pochodu je naplánováno v 10.30 hodin u kostela sv. Michaela ve Všerubech. Na trase dlouhé necelých 10 km půjdou spolu s poutníky i patroni celé akce, plzeňský biskup Tomáš Holub a generální vikář regensburské diecéze Michael Fuchs. Na hraničním přechodu uslyší poutníci slavnostní salvy, které vystřelí střelecký spolek ze Seugenhofu. V Eschlkamu se na závěr třídenního putování koná v 13:30 slavnostní poutní mše svatá.

Přihlásit se na Svatojakubské dny můžete na tel. čísle 379 779 233 či e-mailu podatelna@vseruby.info, nebo na úřadě městyse ve Všerubech. Autobusová doprava je po všechny tři dny zdarma.

Autor: Stanislav Šebek

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LUDMILA PETERKOVÁ se svými kolegy zahájila letošní letní klarinetové kurzy koncertem ve velkém sále MKS.

Ludmila Peterková vede již desáté klarinetové kurzy

V okolí Velké Hleďsebe nasbíral čtenář Martin Hamaďak se svým čtyřnohým pomocníkem plný košík hub.
8

PODÍVEJTE SE: Čtenáři Deníku posílají své houbařské úlovky

Nechala otevřené okénko u auta, přišla o peněženku

Pasečnice – Neopatrnost přinesla ztrátu peněz a dokladů. Zloděj ukradl peněženku z kabelky, kterou majitelka nechala ve vozidle s pootevřeným oknem.

Řídila po požití pervitinu

Kout na Šumavě – Policisté zastavili v sobotu v půl třetí ráno 21letou řidičku osobního vozidla Ford Fiesta, zjistili, že je pod vlivem pervitinu.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

U Březí došlo k další nehodě, boural také řidič u Mířkova

Domažlicko - U Březí havarovala na mokré silnici řidička, řidič u Mířkova zřejmě usnul za volantem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení