VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neshodnou se, zda má otec dostatečnou péči

Pocinovice - Děti by svěřily péči o nemocného otce do rukou odborníků, jeho manželka to odmítá a brání se všemi prostředky.

29.7.2009
SDÍLEJ:

MANŽELÉ JEHLÍKOVI Z POCINOVIC. Vleklé neshody mezi manželkou a dětmi pana Jehlíka jsou nekonečné a nejvíce škodí nemocnému a bezbrannému mužiFoto: Deník/ Helena Bauerová

Veřejná omluva v tisku a třicetitisícová pokuta, i taková může být odměna za péči o nemocného.

Je důsledkem trestního oznámení za pomluvu a nactiutrhání.

Spor mezi Markétou Jehlíkovou z Pocinovic a dětmi jejího vážně nemocného manžela nebere konce. Vše začalo zhruba před dvěma lety. Během čtyř dnů, které paní Jehlíková strávila v nemocnici, převezly děti pana Jehlíka bez vědomí manželky do lázní Letiny.

„Manžel musel strávit tři měsíce v místě, kde nebyl spokojen a stále plakal, protože až po tak dlouhé době jsem si ho, po zásahu ombudsmana, mohla odvézt domů. Jsme manželé už dvacet let a já jsem tehdy vůbec nevěděla, kam ho odvezli. Nevím, proč se takhle chovají,“ vzpomíná se slzami v očích Markéta Jehlíková.

Potomci pana Jehlíka, kteří oba žijí v Pocinovicích, jsou přesvědčeni o tom, že mu jeho manželka nevěnuje dostatečnou péči.

Nelíbí se jim, jak nakládá s jeho důchodem a usilují o to, aby byl jejich otec umístěn do ústavní péče.

To bylo mimo jiné také předmětem trestního oznámení, které na paní Jehlíkovou podali ke Krajskému soudu v Plzni.

„Paní Jehlíková neobdržela rozsudek, ale oznámení. Nejde nám o to, aby platili pokutu, protože by to bylo na úkor táty. Chceme jen docílit toho, aby už konečně utichly všechny ty pomluvy, kterým je těžké se bránit, obzvlášť v podání tátovy manželky. Jsme slušní lidé a tátu máme moc rádi. Brzy nám zemřela matka a táta se o nás vždycky dobře staral,“ řekl Antonín Jehlík ml.

Podle něj tatínek sám chtěl žít v pohodlí domova s ústavní péčí. „Otec nám v nemocnici před lékařem sám řekl, že chce do domova. Stěžoval si, že má doma hlad a zimu. Proto jsme po domluvě s jeho manželkou otce převezli. Chtěli jsme pro něj získat místo v Domově důchodců ve Kdyni, abychom si ho mohli brát na víkendy domů, protože tak by neztratil kontakt s vesnicí, kde celý život žil. Kdybychom nepracovali na směny, vzali bychom si tátu k sobě a starali se o něj s takovou láskou, jakou nám vždycky věnoval on,“ pokračuje Jehlík s tím, že navštěvovat tatínka chodí pravidelně, ale pouze v doprovodu svědka, aby nebyli vyhozeni: „Nejsme pro ni nic jiného než ´jeho pancharti´, jak nás velice často nazývá. Chceme jen jediné, aby už naši rodinu přestala vláčet tiskem a špinit nás všude, kde to jen jde. To byl hlavní důvod, proč jsme na ni podali trestní oznámení za pomluvu a nactiutrhání. My chceme jen to, aby náš táta trávil svůj život pěkně, protože si to zaslouží.“

Paní Jehlíková však tvrdí, že se vždy o manžela starala s veškerou péčí a nemá se za co omlouvat.

S jejím tvrzením se ztotožňuje i sousedka Jehlíkových, která si však nepřála být jmenována. „Nemohu říct, že by starý pan Jehlík neměl dostatečnou péči. Má všechno, co potřebuje, a jeho žena se o něj stará celý den. Zamyslet by se nad sebou měli spíše mladí. Když měl pan Jehlík svátek, čekal na ně celý den. Nechtěl ani na procházku, aby je nepropásl, bohužel se nedočkal. Za to, co pro ně celý život dělal, se mu špatně odvděčili,“ říká sousedka.

Paní Jehlíková by se měla omluvit za dubnový příspěvek do rubriky Deníku ´Čtenáři píší´.

„Co jsem napsala, se zakládá na pravdě a za tím si stojím. O svého manžela pečuji, jak nejlépe umím, nemám v úmyslu se za cokoliv omlouvat,“ dodává Markéta Jehlíková.

Kde je pravda, je asi těžké určit. Každý si stojí za tou svou a zatím nejvíce trpí starý pan Jehlík, který žije mezi dvěma kameny. Celý chaos a neshody kolem sebe velice vnímá, často pláče a dnes už nemůže kvůli své nemoci říci, co by opravdu chtěl on sám.

Autor: Helena Bauerová

29.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační snímky z pořadu Malé lásky
15

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Veteránistům z Loučimi, Kdyně i Domažlic se letos dařilo

Babylon – Při vyhlašování výsledků 43. ročníku Jízdy spolehlivosti historických vozidel zazněla také několikrát jména účastníků z Domažlicka.

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Čtvrteční odveta play-off začíná v Larnace v 18.00 hodin SEČ.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Staňkov se ocitne pod dohledem kamer

Staňkov – Vedení Staňkova se rozhodlo zvýšit bezpečnost ve městě instalací nového kamerového systému.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení