VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Naučná stezka kolem Loučimi ožila

Loučim, Pocinovice - Tříletými caparty počínaje a sedmdesátiletými seniory konče vyrazilo v neděli 27. září 70 turistů na procházku loučimskou naučnou stezkou. A nedosti na tom, tentokrát to nebyli jen domácí, ale víc než polovina jich byla z Pocinovic.

1.10.2015
SDÍLEJ:

Po naučné stezce kolem Loučimi.Foto: Zdeněk Huspek

Malý pochoďáček pořádá místní obecní úřad každoročně, pokud možno v létě. Tentokrát vyšel termín až na konec září, kdy se příroda zbarvuje do podzimních barev, jenomže letos jsou listnaté stromy na okolních stráních jaksi stále zelené snad díky nedostatku vláhy? V každém případě vyšlo i počasí, a tak se mohli Pocinovičtí projít lesy kolem vesnice svých sousedů a zároveň se poučit u jednotlivých zastavení naučné stezky.

A proč byla akce společná? K tomu podala vysvětlení starostka Loučimi Jana Dirriglová: „Spolupráce především mezi oběma hasičskými sbory je dlouhodobě výrazná, a když jsme se letos pustili do výměny vodovodního řadu a v té souvislosti i do rekonstrukce rezervoáru vody, kde bylo nutno určitou dobu udržovat nízkou hladinu vody, stalo se při větším odběru, že do řadu šlo vody málo. Proto jsme požádali pocinovské hasiče o výpomoc a ti ochotně přivezli cisternu pitné vody a rezervoár nám doplnili. A ne jednou. Takže jsme je rádi pozvali a s nimi i ostatní občany Pocinovic na dnešní akci."

Mezi turisty nechyběla ani pocinovická starostka Anna Homolková, která spolu s několika mladšími maminkami a houfem malých dětí skupinu pochodníků uzavírala: „Děti trasu (cca 7 km, pozn. aut.) zvládly poměrně dobře, i když tempem odpovídajícím jejich věku. A já už teď začínám přemýšlet, jakou podobnou akci zase společně uspořádáme."

Loučimští připravili na návsi stan s občerstvením, zajistili špekáčky i dostatek dřeva na oheň, a tak si na své přišli i místní, kteří se procházky nezúčastnili.

Na podzimním sluníčku se sešli lidé ze dvou sousedních obcí, aby poseděli, popovídali a poslechli si muziku v podání manželů Trefancových. Poslední akce pod širým nebem tak se vydařila.

Zdeněk Huspek

Autor: Redakce

1.10.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pouť v Poběžovicích.

Poběžovickou pouť ozdobí muzika, historický program i půlmaratón

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Koloveč – Oslava 820 let založení městyse Koloveč na Domažlicku se koná od pátku do neděle 18. – 20. srpna.

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení