VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájemníci Domu s pečovatelskou službou v Kolovči jsou konečně bez štěnic

Koloveč – Nájemníci bytového Domu s pečovatelskou službou v Kolovči už štěnice v bytech nemají, stále však musí být ve střehu a kontrolovat, zda se někde nějaká neobjeví. Štěnice se v domě vyskytly letos v lednu.

10.4.2017
SDÍLEJ:

Dům s pečovatelskou službou v Kolovči.Foto: Deník / Bauerová Helena

Deratizátor tehdy objevil štěnice hned v několika bytech. Zjistil, že se nenacházejí ve společných prostorách, přesto sanoval i chodby okolo prahů. Vedení městyse ujistil, že nejde o epidemii, a doporučil počkat dvacet dní, během nichž se ukáže, zda první sanace zabrala. Štěnice se i přes prvotní opatření vyskytovaly dále, sanaci bylo nutno několikrát opakovat. Koncem února se podařilo štěnice v domě zlikvidovat. Úřad Městyse Koloveč pomohl nájemníkům s úhradou za deratizaci.


„Bylo třeba udělat další tři velké zásahy, při nichž se deratizovaly nejen byty, ale i chodby a stoupačky. Za čtrnáct dnů, to bylo v polovině února, se ale v jednom z bytů, kde žil celkem nepořádný nájemník, opět štěnice objevila, takže byl zapotřebí další menší zásah. Od konce února se zdá, že je vše v pořádku a doufám, že to tak i zůstane,“ řekl tajemník úřadu městyse Josef Štíbraný s tím, že stále nájemníky v domě motivují, aby pozorně sledovali, zda se v jejich bytě štěnice nevyskytují.

Štěnice v lednu ve svém bytě prvně objevila 87letá Marie Nová. „Představte si, že jsem tu havěť našla v úložném prostoru v posteli. Nejdřív jsem nevěděla, co to je. Mladí to sebrali a odnesli na úřad. Tam se zjistilo, že je to štěnice. Určitě se sem dostaly z bytu pode mnou, kde je neskutečný nepořádek,“ říká paní Nová.

K jejímu názoru se tehdy přikláněli i ostatní obyvatelé domu.

Autor: Helena Bauerová

10.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarní úklid na zámku v Čečovicích.
5

Zchátralá památka dostane nová vrata

REVOLVERY pocházejí zřejmě z první světové války.

Žena našla na půdě třináct historických revolverů

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Žula na památník Díky, Ameriko! nemusí být z Česka

Plzeň – Existuje v Česku společnost, která je schopná dodat na stavbu památníku Díky, Ameriko! tak velké bloky kvalitní žuly?

Šárku Pokornou ke studiu oboru strojní mechanik nalákal bratr

Domažlice – Šárka Pokorná studuje na domažlickém učilišti 3. ročník oboru Strojní mechanik se zaměřením na vstřikování plastů. I když je tento obor většinově doménou kluků, Šárka je v něm velmi úspěšná.

CykloDeník vychází v úterý

Plzeňsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies