VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nadaní žáci svůj talent rozvíjeli při týdenním kempu

Domažlicko – Patnáct žáků z domažlického regionu se předposlední prázdninový týden zúčastnilo kempů odborných předmětů v rámci projektu, který připravil Plzeňský kraj.

31.8.2011
SDÍLEJ:

Zeměpisnou výpravu absolvovali Vítek Adamovský, Martin Novák, František Novák a Jan Náhlovský. Foto: archiv Víta Adamovského

„Procestovali jsme celé západní Čechy od Sokolova až po Chudenice. Navštívili jsme kaolínku, hrad Loket, pracovali jsme s buzolou, zkoumali vzorky půdy, které jsme odebrali v terénu,“ vypráví jeden z účastníků Vít Adamovský, který absolvoval zeměpisnou sekci kempu.

Projekt Podpora talentů si klade za cíl podporovat a rozvíjet znalosti a dovednosti nadaných žáků z Plzeňského kraje v oblasti přírodovědných, společenskovědních, jazykových a uměleckých.

Projekt je dvouletý a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Týdenní akce byla určena pro mimořádně nadané žáky základních a středních škol, kteří se umístili na nejvyšších místech v krajských kolech soutěží v oborech matematika, fyzika, chemie, biologie, programování, český jazyk, zeměpis, dějepis, angličtina, němčina a francouzština a také soutěží Základních uměleckých škol.

Žáci si v pěti srpnových dnech osvojili nové vědomosti a dovednosti z dané oblasti. Cílem těchto klíčových aktivit bylo podporovat a rozvíjet jejich odborný růst, tvořivé a logické myšlení.

Pedagogové se seznámili s novými trendy, novými přístupy ke vzdělávání, a také s možnostmi individuální práce s mimořádně nadanými žáky.
Klinické psycholožky připravily pro účastníky testy zaměřené na vrozený intelekt, verbální inteligenci, tvořivé myšlení, prožitky, doplněné osobním dotazníkem.

Přírodovědného kempu se z našeho regionu zúčastnily gymnazistky Eliška Pilátová , Anna Vacíková (obě matematika), Eliška Kohelová , Nghia Le Viet, Zuzana Štětinová (všechny tři chemie). Doprovázela je učitelka Pavlína Martincová.

Nadané biology z domažlického Gymnázia Jindřicha Šimona Baara Jakuba Procházku, Vítězslava Fronka a Nikoletu Anderlovou provázela kantorka Blanka Altmanová. Přednášky, praktická cvičení a měření v rámci intenzivní celodenní výuky doplnily návštěvy zajímavých míst kraje.
Žáci ze společenskovědních oborů (český jazyk , zeměpis a dějepis) se zaměřili na poznávání přírodních a kulturních zajímavostí Plzeňského a Karlovarského kraje, zjišťovali geografické a historické souvislosti.

Češtináři se zabývali tématy křesťanské a židovské literatury, absolvovali literární toulky Plzní a Prahou, nevynechali ani poezii a vlastní tvorbu.
V oboru zeměpis náš region reprezentovali žáci bělské školy Martin Novák a Jan Náhlovský a Vít Adamovský ze ZŠ Msgre. B. Staška Domažlice s pedagogem Františkem Novákem.

Hudebního kurzu se zúčastnili vítězové krajských kol soutěží pro žáky základních uměleckých škol (hra na klavír, kytaru, smyčce a akordeon). Z Domažlicka to byli Tereza Czielová, Alžběta Johánková (obě ZUŠ Kdyně – klavír), Leona Augustinová (ZUŠ Staňkov – klavír), Rozálie Strenková (ZUŠ Domažlice –kytara) a pedagogové Věra Hrochová (ZUŠ Kdyně), Adriana Christovová a Iva Zahořová (obě ZUŠ Staňkov).

„Celý pobyt se mi moc líbil a byl bych rád, kdybych se mohl zúčastnit i příští rok,“ přeje si domažlický účastník Vítek Adamovský.

Autor: Josef Babor

31.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z natáčení druhé řady Policie Modrava.  Foto: Jaroslav Lázníček

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Z páteční akce Den bez aut

Den bez aut v Domažlicích: debata, výstavy i hry

Do voleb zbývá měsíc, kandidátky zveřejněny

Plzeňský kraj – Za měsíc, 20. a 21. října zvolíme nové poslance. Vybírat budeme v kraji z 427 tváří.

Lup z chat skončil v křoví

Kdyně – Ve středu či čtvrtek se neznámý pachatel vloupal do zahradních chat ve Kdyni.

Svatováclavská jízda přivítá všechny jezdce na koních

Chrastavice, Domažlice – Svatováclavská jízda jezdců na koních se pojede příští týden v sobotu 30. září po trase z Chrastavic do Domažlic.

Policisté se psy navštívili předškoláky ze Lštění

Lštění – Za dětmi do mateřské školky v obci Lštění zavítali policisté ze Kdyně, tisková mluvčí a domažličtí policejní kynologové se svými čtyřnohými pomocníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení