VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na sídlišti 17. listopadu přibudou parkoviště

Domažlice –Při revitalizaci za 12 milionů vznikne nové dětské hřiště, komunikace i plochy pro zeleň.

27.1.2012 1
SDÍLEJ:

PLÁN REVITALIZACE. Ve směru od ulice Kosmonautů bude nový vjezd (1) do jednosměrné ulice 17. listopadu. Parkovací místa vzniknou po obou stranách hlavní ulice (2), na místě za kotelnou (3) a u kasárenské zdi (4).Foto: Městský úřad Domažlice

Zvýšení počtu parkovacích míst, moderní dětské hřiště a nové chodníky budou nejviditelnější změny, kterých se dočká nejmladší domažlické sídliště ´Itálie´. Problémem ulice 17. listopadu je složitá dopravní obslužnost a nedostatek míst k zaparkování.

„Je hotový projekt, připravuje se vizualizace,“ popsal aktuální stav příprav domažlický starosta Miroslav Mach a dodal: „Nezastíráme, že přípravy trvaly dlouho, ale nakonec se podařilo dojít k dohodě se stavebním úřadem i policií. Dospěli jsme k řešení, které i v rámci přísnějších norem navýší počty parkovacích míst.“

Ty budou po obou stranách zrekonstruované ulice, další vzniknou na ploše nad kotelnou a u kasárenské zdi.

„Věříme, že jednání s Policií ČR povedou k tomu, že se nám podaří odkoupit ještě čtyřmetrový pás pozemku v policejním areálu, kde by mohla následně vzniknout další kolmá stání,“ doplnil Mach. Rekonstrukcí projde dětské hřiště. Stavební práce si vyžádají kácení dřevin, ty budou nahrazeny novou zelení vhodnou pro sídliště.

Ulice 17. listopadu bude zjednosměrněna a vjezd do ní bude umožněn ve směru od ulice Kosmonautů a vyjíždět se bude do Kovařovicovy.
Revitalizace bude stát 12 milionů korun. „Podáme žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj, kde využijeme titulu Podpora regenerace panelových sídlišť pro rok 2012,“ informoval vedoucí odboru správy majetku Michal Hájek na středečním zasedání zastupitelů.

Ti kromě podání žádosti o dotaci schválili i souhlas s předfinancováním a spolufinancováním akce z městského rozpočtu, což byla jedna z podmínek při udělení dotace. Žádost na ministerstvo musí odejít do 13. února.

Jedinou zbývající komplikací je chybějící podpis majitelů jednoho z bytů na sídlišti, kteří nesouhlasí s textem veřejnoprávní smlouvy. Ta musí být součástí žádosti o dotaci a podepsat jí musí všichni dotčení vlastníci v místě stavebních úprav.

„Budeme jednat, snad se nám podaří žádost podat včas,“ konstatuje starosta. Dotace může činit pro letošek čtyři miliony korun a stejná částka by mohla být schválena i pro rok příští. Pokud by se podání žádosti do poloviny února nepodařilo a bylo o rok odsunuto, není vůbec jisté, zda by v roce 2014 byl ještě k dispozici zmíněný dotační titul.

Autor: Josef Babor

27.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Domažlice – Olejomalby Zdeňka Martínka jsou až do konce roku k vidění v jídelně seniorského penzionu v Baldovské ulici 638. Zájemci tak mají možnost seznámit se s dosud veřejnosti nepříliš známou stránkou osobnosti dlouholetého meclovského starosty (2000-2016).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení