Osmatřicet mladých rybářů a rybářek z pěti západočeských organizací přivítal ředitel závodu Václav Váchal starší.

Účastníci byli zařazeni do čtyř soutěžních kategorií podle věku a pohlaví. Soutěžila i celá družstva, a to z Bělé nad Radbuzou, Kdyně A; B; C, Stříbra A; B; C, Nýrska a Nepomuku.

„Soutěžilo se v disciplínách muška skish, muška dálka jednoruč, arenberg, zátěž skish, zátěž dálka jednoruč," vysvětlil Václav Váchal.

Přeborníkem Západočeského územního svazu v kategorii družstev se stalo družstvo Kdyně A ve složení K. Patková, D. Nejdl, J. Iha a T. Tlustý s celkovým ziskem 1163,25 bodu, na druhém místě skončilo družstvo Stříbro A a třetí místo si vybojovalo družstvo Kdyně B.

V kategorii dorostu vyhrál Jakub Mathauser ze Kdyně B, jehož 404,05 bodů, byl nejlepší výkon dne. První místo v kategorii starší žáci získal Tomáš Tlustý ze Kdyně výkonem 262,52 bodu a v kategorii starší žákyně získala první místo Daniela Píšková z družstva Bělé ziskem 275,92 bodu. Kategorii mladší žáci vyhrál David Nejdl z družstva Kdyně A výkonem 257,56 bodu.

Všichni závodníci obdrželi při závěrečném vyhodnocení věcné ceny.
„Za bezproblémovou organizaci a hladký průběh soutěží přeboru patří poděkování pořadatelům z MO Kdyně a za účast všem závodníkům, trenérům a jejich doprovodu," dodal Váchal.

Autor: J. Patka