VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Meclovští se radují, ŘSD opraví průtah Březí

Meclovsko – Na opravu silnice obec čekala řadu let, hodlá s ní spojit výstavbu chodníku a kanalizace.

17.1.2013
SDÍLEJ:

PRŮTAH OBCÍ BŘEZÍ. Silná intenzita dopravy, hlavně nákladní, za sebou hlavně během léta zanechávala v Březí ´památku´ v podobě kolejí. Dílčí opravy silnice nepomáhaly stoprocentně.Foto: Deník/Milena Cibulková

Jako radostnou zprávy přijali tento týden Meclovští oznámení ředitelství silnic a dálnic, které se přes letní měsíce hodlá pustit do opravy silničního průtahu spadající obcí Březí.

Stavební povolení na výstavbu chodníků a úpravu dalších ploch pro Obecní úřad Meclov vydal Stavební úřad v Horšovském Týně již na podzim 2011.

„V první řadě nám jde o bezpečnost chodců, neboť přes Březí vede hlavní tah z Plzně ke státní hranici a doprava je tam velice silná. Chodník v Březí už plánujeme řadu let, současně s ním tam chceme vybudovat kanalizaci. Proto mne včera potěšil ředitel plzeňské správy Ředitelství silnic a dálnic, že se průtah Březím letos bude opravovat," uvedl ve středu meclovský starosta Zdeněk Martínek s tím, že předpokládá dobu od května do srpna.

„Opravu zmíněného úseku silnice I/26 máme v závazném plánu, a to včetně přislíbených peněz. Až proběhnou centrální schvalovací procedury, vypíšeme tendr. Projektantská cena díla činí včetně podílu obce 20 milionů korun s DPH. Jak dopadne tendr je věc druhá," uvedl na dotaz Deníku Michal Syřínek, vedoucí provozního úseku ŘSD Plzeň.

Bude pro Meclovské těžké dát dohromady finanční podíl obce? „Náš podíl na akci v Březí by měl činit kolem 3,5 milionu korun. Máme pro něj finanční rezervu, ale chtěli bychom na výstavbu kanalizace a chodníků získat dotaci. Potíž je v tom, že jsme museli čekat na rozhodnutí ŘSD, teprve pak můžeme dotaci shánět. Nyní zjišťujeme, jaké jsou současné dotační možnosti," zakončuje starosta Martínek.

Intenzita dopravy v daném místě

                              Pracovní dny      Volné dny 
Os. automobily             3867               3160

Těžká doprava              2252                606

Motocykly                         46                  67

Celkem                          6165              3833

Špičková intenzita dopravy/hod.: 524 vozidel/hod., z toho 169 těžká

Zdroj: ŘSD – sčítání dopravy

Autor: Milena Cibulková

17.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vypouštění zajíců.
5

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení