VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lovečtí psi mají za sebou potřebné zkoušky

CAPARTICE - Poslední prázdninový víkend proběhly v Caparticích, v honitbě Mysliveckých sdružení Černovrší a Trhanovská hora lesní a barvářské zkoušky malých loveckých plemen psů

7.9.2008
SDÍLEJ:

Ze zkoušek v Caparticích. Ve druhé řadě sbor rozhodčích, upředu druhý zleva Jiří Cibulka z Klatov, dále vítěz Miroslav Hruška z Pece a Lenka Kopfová z Milavčí. Foto: Petr Kopf

„Jak lesních zkoušek v sobotu, tak i barvářských v neděli, se zúčastnilo šest psů. Lesní zkoušky kvalifikují psy, ať už jezevčíky či teriéry, jako upotřebitelné pro dosled spárkaté zvěře a u slídičů jsou orientovány navíc pro dohledání drobné zvěře v lesních honitbách,“ uvedl Petr Kopf, jednatel OMS ČMMJ Domažlice.

Při barvářských zkouškách jdou psi po krevní stopě (barva znamená v myslivecké mluvě krev). „Zkoušky prodlužují dosled spárkaté zvěře u obou skupin psů až za hranici 12 hodin. V současné době jsou dobré podmínky pro chov a rozvoj spárkaté zvěře v našich honitbách, proto lesní a hlavně barvářské zkoušky prověřují kvalitu každého jedince pro loveckou praxi. Dříve se používala ke značení stopy krev hovězí, když se objelila nemoc BSE, začali jsme při zkouškách značit krví vepřovou,“ dozvěděli jsme se.

„Při lesních zkouškách obstáli z šesti psů všichni, na barvářských jeden pes zkoušku nedokončil. Po sečtení výsledků vyšli jako tři nejlepší tito psi: jako první Anda ze Zálužského rybníka s vůdcem Miroslavem Hruškou z Pece, za ní pak druhá Perla z Čerchovky Jiřího Cibulky z Klatov a na třetím místě skončil pod vedením Lenky Kopfové z Milavčí Qir Liškův liol,“ informoval Kopf.

6. září probíhaly podzimní zkoušky malých a velkých plemen v Brnířově a dnes, v neděli, se uskuteční speciální zkoušky z vodní práce na rybníce u Milavčí.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
7.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pelechenský GurGul.
24

FOTOGALERIE: Nejlepší guláš uvařili hasiči z Žíňan

Opustili nás.

Opustili nás

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení