VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Loučimský obecní úřad patřil dětem

Loučim - Den dětí pořádají v obci Loučim členové Sokola už léta na tamním koupališti, kde připravují pro ty nejmenší různé hry. Pro letošní rok měli chuť zkusit něco jiného i pro starší, jenomže těch malých jaksi neubývá. A upřít jim tuhle událost prostě nejde.

6.6.2013
SDÍLEJ:

Den dětí v Loučimi.Foto: Zdeněk Huspek

A tak se všichni měli sejít v sobotu odpoledne v pět na koupališti. Tam je ovšem díky nevlídnému a deštivému počasí posledních dnů voda nejen v nádrži, ale také na březích a navíc 'rosničkáři' na zmíněnou dobu předpověděli další vydatný déšť. Takže jak? Zrušit akci anebo vymyslet náhradní řešení? Zvítězila alternativa číslo dvě a všechny soutěže se přesunuly do budovy obecního úřadu.

V tělocvičně v přízemí závodili odvážlivci ve skákání v pytli a mnozí se přesvědčili, že pád na parkety bolí víc než do trávy! V rohu také nechyběla kupka sena, kde děti hledaly různé předměty. Pod schody do patra byl cíl disciplíny přenášení míčku na lžičce a na chodbě v prvním patře se hrál minigolf v té nejminiaturnější podobě. Kuželky, kroužky na kolíky, dětská forma jinak hazardní hry skořápky, skládání obrazců ze sirek anebo kreslení podle šablony, to všechno si užívala zhruba dvacítka dětí od jednoho roku do devíti let. Ani dospělí nepřišli zkrátka. Fandové fotbalu a Viktorie Plzeň obzvlášť mohli sledovat v hasičské klubovně její poslední zápas před korunovací mistrem ligy na velkoplošné obrazovce, nahoře si pak mohli vyzkoušet své znalosti v určování stromů či květin podle listů a prohlédnout si různá paroží anebo kančí tesáky.

Příprava těsta pro vánoční formičky anebo vystřihování různobarevných obrazců z kousků látky a jejich sestavování na lepicí tabuli už nepatřilo do soutěží, ale spíš do tvůrčí dílny, stejně jako barevné obrázky na tvářích dětí, které umně malovaly Bára Kacerovská a Saša Dirriglová. Generace těchto patnáctiletých už má dětské radovánky za sebou, s chutí se ale podílejí na jejich přípravě pro nejmladší generaci.

Po krátké přednášce Karla Kacerovského ml. o vystavených přírodních ukázkách nakonec došlo i na tradiční rozhazování bonbonů!

„Pro tuhle variantu Dětského dne jsme se rozhodli v týdnu, když bylo jasné, že se počasí nezlepší," zhodnotila průběh Vladimíra Kacerovská, starostka Sokola Loučim, „A jsem docela překvapená, jak se to ujalo. Dokonce mi to připadá skoro lepší, než venku."

I když tradiční buřty byly letos opečené nikoliv nad ohněm, ale na pánvičce, odcházely všechny děti plné zážitků.

Autor: Zdeněk Huspek

Autor: Redakce

6.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pelechenský GurGul.
24

FOTOGALERIE: Nejlepší guláš uvařili hasiči z Žíňan

Opustili nás.

Opustili nás

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení