VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem z bytovky pod okny vznikla skládka

Domažlice – Velké zneklidnění vyvolala v pondělí u obyvatel Petrovické ulice vznikající skládka ve dvoře areálu bývalého PDA.

12.5.2016
SDÍLEJ:

VÝHLED Z OKNA. Obyvatelům bytového domu v Petrovické ulici vznikla před okny skládka. Foto: (ped)

„Obávám se, že na parcele v okolí obytné zástavby a sportovního gymnaziálního stadionu dochází k jakémusi překladišti stavebního materiálu. Velice se obáváme vzniku skládky, protože sem přijíždějí nákladní auta a přivážejí suť a odpad ze stavby. Jde především o materiál používaný k výstavbě silnic, asfaltové kry apod.," popsala obyvatelka Petra D'mello.

„Jak něco takového může probíhat na dvoře zařízení, které prodává potraviny a kam zajíždějí zásobovací auta s potravinami a nápoji?" ptá se obyvatelka.
„Na skladování běžných stavebních materiálů neexistují žádné množstevní limity. Platí však, že touto činností by mělo docházet k co nejmenšímu obtěžování obyvatel," říká Petr März, vedoucí odboru životního prostředí.

Vlastníkem pozemku je město Domažlice, které jej pronajalo velkoobchodní firmě Elko.Ta jej dále pronajímá horšovskotýnské stavební firmě, která v nedaleké Kozinově ulici provádí výstavbu parkovacích míst.

„Na základě podnětu obyvatel přilehlého bytového domu byl nájemce vyzván k vyklizení pozemku od stavební suti a stavebního materiálu. Zároveň byl upozorněn na možné porušení stávající nájemní smlouvy," konstatovala Jindřiška Deckerová z odboru správy majetku.

Stížnost poslalo společenství vlastníků jednotek, které zastřešuje 34 bytů. Po konzultaci stavbaři okamžitě odvezli asfaltové kry.
„Došlo k tomu i přesto, že asfalt v tuhém skupenství je inertní materiál, z něhož se neuvolňují škodliviny," upozornil Petr März.

„Se stavbyvedoucím jsme poté věc projednali i my. Sdělil, že mezisklad asfaltu sloužil pouze k tomu, aby se nashromáždilo ekonomicky přijatelné množství k odvozu do recyklační linky u Horšovského Týna. Ve středu byl asfalt odvezen, další již navážen nebude," pokračoval Petr März a dodal: „Firma zamýšlí předmětnou plochu využít pouze k uskladnění palet po stavebním materiálu a štěrku, protože v místě stavby v Kozinově ulici k tomu nejsou vhodné podmínky. Pohyb nákladních aut by neměl být větší než tři za den."

Pro snížení možného vlivu prašnosti na obytnou zástavbu budou stavbaři využívat druhého vjezdu, který je u křižovatky s ulicí 28. října. „Dokončení stavby v Kozinově ulici je plánováno na polovinu června, s tím bude ukončena i skladovací činnost na tomto pozemku," zmínil vedoucí odboru životního prostředí Petr März.

Autor: Josef Babor

12.5.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj bez kalhot se chtěl do auta vloupat víkem od kanálu

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Vidice – Myslivecký spolek Lichoň Vidice se rozhodl posílit zaječí populaci ve své honitbě.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení