VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Lidem v centru Domažlic stále vadí noční hluk

Domažlice/VIDEO/- Část obyvatel centra Domažlic stále usiluje o zavedení nových opatření, která by více omezila rušení nočního klidu, hlavně během víkendových nocí.

29.6.2015
SDÍLEJ:

Lidé z centra Domažlic si dlouhodobě stěžují na noční hluk a nepořádek.Foto: archiv Deníku

Své argumenty podpořili monitorováním situace v Branské ulici prostřednictvím videonahrávek, které poskytli Domažlickému deníku.

„Videa byla pořízená mezi 9. květnem a 7. červnem. Je z nich naprosto zřejmé porušování právních předpisů – rušení nočního klidu, močení na ulici, zvracení mezi zaparkovanými vozidly. Na záběrech ze 30. května je zachycena skupinka opilců, kteří ve 4.30 ráno hulákají a válejí se po zemi přímo před okny městských strážníků. Natočené události nejsou ojedinělé, naopak jsou naprosto běžnou součástí všech víkendových nocí," shrnuje autor videa.

Obyvatelé si na nedodržování nočního klidu v Hradské, Branské a Vodní ulici stěžují opakovaně, před koncem loňského roku na jednání zastupitelstva navrhli přijetí městské vyhlášky, která by korigovala otevírací dobu nočních podniků. K jejímu vytvoření se žádné politické uskupení v zastupitelstvu nepřiklonilo.

„Po zhlédnutí videozáznamů jsem si vyžádal úřední záznamy městské policie, které se týkají nocí, kdy mělo k rušení nočního klidu docházet. Ve třech případech, které je jako narušení nočního klidu možné kvalifikovat, byla tato skutečnost telefonicky oznámena na městskou policii. Z úředních záznamů vyplývá, že se strážníci na místo dostavili během jedné nebo dvou minut a situaci na místě vyřešili. Hlučící osoby napomenuli a vyzvali, aby místo opustily," reagoval na videozáznamy Zdeněk Novák, domažlický místostarosta a zastupitel pověřený řízením městské policie.

„Pokud jde o další případy, nejedná se podle mého názoru o rušení nočního klidu. Považuji za neseriózní, že v případech, kdy se ne místo dostavila hlídka a situaci vyřešila, tato nahrávka to nezaznamenala nebo zaznamenala a nebyla následně poskytnuta," dodává místostarosta.

„I po zhlédnutí videozáznamu nemám důvod měnit své stanovisko, které jsem již opakované vyjádřil, a sice, že oproti loňskému roku se situace v Hradské, Branské a Vodní ulici, co se týče nočního klidu, zlepšila. Ani v současné době nevidím důvod, aby město přijalo vyhlášku, která by regulovala provoz pohostinských zařízení v nočních hodinách. Mám za to, že opatření, která byla přijata, a další, která budou realizována, jsou dostatečná. Jedná se o posílení počtu strážníků a doplnění kamerového systému o další dva body – ve Vodní ulici a na Chodském náměstí," uzavřel Novák.

Autor: Josef Babor

29.6.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj bez kalhot se chtěl do auta vloupat víkem od kanálu

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Vidice – Myslivecký spolek Lichoň Vidice se rozhodl posílit zaječí populaci ve své honitbě.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení