VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Lidem v centru Domažlic stále vadí noční hluk

Domažlice/VIDEO/- Část obyvatel centra Domažlic stále usiluje o zavedení nových opatření, která by více omezila rušení nočního klidu, hlavně během víkendových nocí.

29.6.2015
SDÍLEJ:

Lidé z centra Domažlic si dlouhodobě stěžují na noční hluk a nepořádek.Foto: archiv Deníku

Své argumenty podpořili monitorováním situace v Branské ulici prostřednictvím videonahrávek, které poskytli Domažlickému deníku.

„Videa byla pořízená mezi 9. květnem a 7. červnem. Je z nich naprosto zřejmé porušování právních předpisů – rušení nočního klidu, močení na ulici, zvracení mezi zaparkovanými vozidly. Na záběrech ze 30. května je zachycena skupinka opilců, kteří ve 4.30 ráno hulákají a válejí se po zemi přímo před okny městských strážníků. Natočené události nejsou ojedinělé, naopak jsou naprosto běžnou součástí všech víkendových nocí," shrnuje autor videa.

Obyvatelé si na nedodržování nočního klidu v Hradské, Branské a Vodní ulici stěžují opakovaně, před koncem loňského roku na jednání zastupitelstva navrhli přijetí městské vyhlášky, která by korigovala otevírací dobu nočních podniků. K jejímu vytvoření se žádné politické uskupení v zastupitelstvu nepřiklonilo.

„Po zhlédnutí videozáznamů jsem si vyžádal úřední záznamy městské policie, které se týkají nocí, kdy mělo k rušení nočního klidu docházet. Ve třech případech, které je jako narušení nočního klidu možné kvalifikovat, byla tato skutečnost telefonicky oznámena na městskou policii. Z úředních záznamů vyplývá, že se strážníci na místo dostavili během jedné nebo dvou minut a situaci na místě vyřešili. Hlučící osoby napomenuli a vyzvali, aby místo opustily," reagoval na videozáznamy Zdeněk Novák, domažlický místostarosta a zastupitel pověřený řízením městské policie.

„Pokud jde o další případy, nejedná se podle mého názoru o rušení nočního klidu. Považuji za neseriózní, že v případech, kdy se ne místo dostavila hlídka a situaci vyřešila, tato nahrávka to nezaznamenala nebo zaznamenala a nebyla následně poskytnuta," dodává místostarosta.

„I po zhlédnutí videozáznamu nemám důvod měnit své stanovisko, které jsem již opakované vyjádřil, a sice, že oproti loňskému roku se situace v Hradské, Branské a Vodní ulici, co se týče nočního klidu, zlepšila. Ani v současné době nevidím důvod, aby město přijalo vyhlášku, která by regulovala provoz pohostinských zařízení v nočních hodinách. Mám za to, že opatření, která byla přijata, a další, která budou realizována, jsou dostatečná. Jedná se o posílení počtu strážníků a doplnění kamerového systému o další dva body – ve Vodní ulici a na Chodském náměstí," uzavřel Novák.

Autor: Josef Babor

29.6.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška.

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeň - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Na Pelechách vyhrávaly harmoniky

Pelechy - Harmoniky vyhrávaly v sobotu odpoledne v sále v Pelechách.

Opilý řidič způsobil nehodu

Osvračín – Více než tři promile alkoholu v krve naměřili policisté řidiči, který způsobil střet dvou aut na mostě v Osvračíně. než tři promile. Naštěstí při něm nebyl nikdo zraněn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení